Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkcell 200 Milyon TL’ye Kadar Kira Sertifikası İhraç Edecek

Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş Türkiye'de yerleşik bir varlık kiralama şirketi aracılığıyla kira sertifikası ihracı için SPK onayını bekliyor.
Turkcell 200 Milyon TL’ye Kadar Kira Sertifikası İhraç Edecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. bağlı ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş tarafından Türk lirası cinsinden, 12 aya kadar vadelerle, yurt içinde, bir veya birden fazla seferde, halka arz edilmeksizin tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikaları (sukuk) ihraç edilmesine karar verdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada, söz konusu ihracın 200 milyon TL nominal tutarı geçmeyecek şekilde yapılacağı belirtildi. Sermaye piyasası mevzuatına göre yapılacağı ve Sermaye Piyasası Kurulu’nın onayına tabi olduğu söylendi.

Turkcell hisseleri (TCELL), haftanın ilk işlem gününde zayıf bir performans sergiliyor.
Turkcell Hisseleri 20,50 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçtiğimiz Cuma günü borsada yaşanan sert kayıplar Turkcell hisselerinde de görüldü. 24 TL’nin üzerine çıkan hisseler, kapanışı 21 TL seviyesinden yaptı. Bugünkü işlemlere 19,55 ile kaybını devam ettirerek başladı.

Seansın açılmasıyla birlikte 21,60 lira üzerine çıksa da bu seviyede kalıcılık sağlayamadı ve yeniden düşüşe geçti. Günün devamında ise neredeyse aynı seviyelerde hareket etti.

Negatif yatay seyreden Turkcell hisseleri saat 15.20’de %1,62 ekside 20,50 TL’den işlem görüyor. Haftalık bazda 19,55 ila 24,02 arasında hareket ederek %0,38 oranında yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Geçen haftanın tavan fiyatı aynı zamanda tarihindeki en yüksek noktayı temsil ediyor. Hisseler gerçekleşen fiyatların ardından yatırımcısına aylık bazda %15, yıllık %44 oranında getiri sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.