Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Traktör Hisseleri %33 Artan Eylül Satışlarına Rağmen Düşüyor

6 Ekim işlemlerini yataya yakın başlatan Türk Traktör hisseleri, ilk yarıda %3’ten fazla değer kaybetti.
Türk Traktör Hisseleri %33 Artan Eylül Satışlarına Rağmen Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Traktor ve Ziraat Makineleri A.Ş. Eylül ayında tedarik sıkıntılarına rağmen satışlarını artırmayı başardı. Şirketin toplam satışları Eylül’de, bir önceki yılın aynı dönemine göre %33 oranında artış gösterdi.

Yurt içi satışlarda yıllık artış oranı %17, yurt dışında %68 oranında oldu. Ocak ve Eylül arası dönemde ise toplam satış hacminin %58 artışla, 35 bine ulaştığı açıklandı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri, gelen bu olumlu verilerden destek bulmadı.
Türk Traktör Hisseleri %3 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 11.40’da %3,02 değer kaybıyla işlem görüyor. Önceki kapanışını 162 liradan yaptıktan sonra, bugüne 161,9 ile yatay sayılacak bir seviyeden açıldı. Ancak ardından 156,5 liraya kadar geriledi.

Hisselerin günlük kaybı %3’ün üzerinde olsa da haftalık bazda %3,70 oranında artış kaydetmiş durumda. Gün içinde düşüşün devam etmesi halinde 155,23 ve 153,56 destekleri izlenecek. Yukarı yönlü hareket etmesi durumunda ise 160,23 – 163,56 dirençleri ile karşılaşacak.

Ata Yatırım Araştırma Müdürü Murat Barışık Eylül satış verilerini değerlendirirken, hisseler hakkında da tahminde bulundu. Barışık, şirketin yurt içi satış hacminin önümüzdeki dönemde yıllık %26, ihracatının %15 oranında artmasını beklediklerini söyledi.

TTRAK kodlu hisseler için 12 aylık hedef fiyatın 196 TL olduğu belirtilirken, “AL” tavsiyesi korundu. 2021 yılının ikinci çeyreğinde 320 milyon TL net nakit pozisyonu elde ettiği hatırlatılırken, şirketin 2018 – 2020 yılları arasındaki dalgalanmayı da çok iyi yönettiği yorumu yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu