Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Telekom Hisseleri TVF’ye Devir Söylentileriyle Yükseliyor

Türkiye Varlık Fonu’nun Türk Telekom’un çoğunluk payını almak istediğine dair çıkan haberler, hisselerde kısa vadede olumlu etki yarattı.
Türk Telekom Hisseleri TVF’ye Devir Söylentileriyle Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Basında yer alan habere göre Türkiye Varlık Fonu (TVF), Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin çoğunluk hissesini almak istiyor. Ancak Akbank, Garanti ve İş Bankası Türk Telekom’daki paylarının TVF’ye devri konusunda herhangi bir işlemin bulunmadığını bildirdi.

Şirket hisseleri piyasalarda bu haberlerin değerlendirilmesiyle, Ekim ayının ilk işlem gününde güçlü seyrediyor.
1 Ekim Türk Telekom Hisse Performansı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 12.23’te %1,78 artıda işlem görüyor. Son kapanışını 7,49’dan yaptıktan sonra, Ekim ayına 7,30’dan başladı. Günün ilk saatlerinde sakin seyredip, saat 12.00’de sıçrama gösterdi.

7,47 ilk yarı seansının en yüksek fiyatı olarak kaydedildi. Türk Telekom hisseleri Eylül ayını %1’in üzerinde kazançlı tamamladı. Haftayı ise %5’ten fazla artıda bitirmeye hazırlanıyor. Yıllık değişim aralığı 5,72 – 8,29 olan hisselerde, gün içinde pay devrine yönelik haber akışı izlenecek.

Deniz Yatırım sabah analizinde, söz konusu gelişmenin hisseler üzerinde yaratacağı etkiye yer verdi. Kurum analistleri bankaların elinde bulunan payların TVF’ye devredilmesi durumunda, risk açısından olumlu etki yaratacağını düşünüyor.

Ancak süreç hakkında henüz kesin bir bilginin bulunmadığına da dikkat çekiliyor. Orta vadede bu haberlerin takip edilmesi gerektiğini belirten kurum analistleri, Türk Telekom hisselerini beğenmeye devam ettiklerini bildirdi. Temettü ödemesi sonrasında 12 aylık hedef fiyat 10,72 TL olarak açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Şeker Yatırım da benzer şekilde hisselerin devredilmesi durumunda, kısa vadede performansı olumlu etkileyebileceğini bildirdi. Şirket hisselerinde 7,12 – 7,25 bölgesi destek, 7,46 – 7,54 bölgesi direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.