Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Telekom Hisseleri Negatif S&P Değerlendirmesine Karşı Yükselişte

Türk Telekom hisseleri güne yükselişle başlayıp, kazancını genişletti.
Türk Telekom Hisseleri Negatif S&P Değerlendirmesine Karşı Yükselişte
Son Güncelleme: 
Yorum

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings (S&P), Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin tüm notlarını teyit etti. Dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan paylaşımda, Türk Telekom’un uzun/kısa vadeli yabancı para cinsinden kredi notlarını “BB-/B” olarak teyit etti, görünümünü ise “durağan”dan “negatif”e revize ettiği açıklandı.

Kurum 10 Aralık 2021 tarihinde Türkiye’nin döviz cinsinden kredi notunu “B+”, yerel para birimi cinsinden kredi notunu “BB-” olarak belirleyip, görünümünü “negatif”e çevirmişti. Ziraat ve Deniz Yatırım analistleri sabah analizinde, söz konusu değerlendirmenin hisselerde “nötr” etki yaratacağını bildirdi.

Şirket hisseleri olumsuz gelişmeye rağmen güne yükselişle başladı.
Türk Telekom Hisseleri 10,66 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Türk Telekom hisseleri (TTKOM) Çarşamba günü 10,49 TL’den kapandı. Bugünkü işlemlere 10,61 seviyesinden başlayıp 10,74’e kadar çıktı. Saat 11.00 itibarıyla %1,53 artıda 10,66 TL’den işlem görüyor.

Şirket hisseleri Çarşamba günü 11,16 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra düşüşe geçti. Aynı gün 10,57’ye gerileyip, devam eden saatlerde 11 liranın altındaki seyrini devam ettirdi. Gösterdiği zayıf performans ile haftalık bazda %1’e yakın düşüş sergiledi.

Türk Telekom hisseleri aylık bazda %20, yıllık bazda ise %42 oranında getiri sundu. Teknik açıdan 10,47 – 10,56 bandı destek, 10,73 – 10,81 bandı direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu