Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Tasarımcıdan Mercedes SL’ye Yeni Bir Soluk Getirecek “SLE” Çizimi!

Yayınlanan bir Mercedes dijital çizimleri dikkatimizi çekti. Yeni SL elektrikli olarak düşünülmüş. Hem de bir Türk tarafından!
Türk Tasarımcıdan Mercedes SL’ye Yeni Bir Soluk Getirecek “SLE” Çizimi!
HABER GİRİŞ

Bir aralar Mercedes’in SL klasmanını kapatacağı haberleri çıkmıştı. Ve tüm dünya bunun “ne kadar saçma” olacağını söylemişti. Tabi ki böyle bir şey olmayacaktı ve olmadı. Alman marka sadece ilk neslini 1954 yılında tanıttığı ikonik spor modelinin sevgisinde azalma var mı onu ölçtü!

Gullwing kapı açılış şekliyle insanları kendine aşık eden SL’ye şimdi farklı bir açıdan bakılmış. Türk tasarımcı Emre Husmen‘e ait çizimlerde SL, son yılların benimsenmiş alternatif yakıt tipi şekilde hayali kurulmuş. SLE olarak ciddi bir çizimle karşımıza gelen süper spor modelin detaylarında neler varmış inceleyelim!

Çizimlerde sağlam bir elektrikli shooting brake model görüyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tasarımcı, SL’nin tamamen kökten değişimini gerçekleştirmiş. En azından Mercedes öyle bir karar alırsa ona yakın olabilecek şekilde dizaynlarını yapmış.

Cesaretli ve fütüristik dokunuşlara sahip SL-E, roadster bir gövde tipinden shooting brake geçirilmiş. Bumerang farları günümüz Mercedes’lerinin çok dışında duruyor. Profesyonel çizimde kaput kısmında tazelemesine geçilen AMG GT‘nin izinden gidildiği belli oluyor.

Elektrik mantığının aşılı olduğu belli edilmek adına ızgara kısmı mavi ve dijital ekran biçiminde yapılmış. Kasa tipi sport wagon olsa da tampon liplerinin duruşu yüksek hızlara çıkacak bir spor araç modelini gösteriyor.

GCM Yatırım Banner
Husmen, aracın diğer cephelerinde SLE’yi yine detaylı işlemeyi bilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Geniş karoserine jant seçimlerinde sanırız 23 inç tercih edilmiş. Lastik grubunun türbin ve karbon şekli SLE’ye yakışmış. Yan cephede, camlar dar ve kavisli halde arkaya uzanıyor. Tavanın alçak haliyle de rüzgarı geriye atmada ne kadar yetenekli olacağı söylenmiş.

Arka kısım diğer yönlerden daha farklı olacak halde ele alınmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yuvarlak hatlarla birlikte yine alışık olmadığımız far tipiyle karşılaşıyoruz. Geniş gövdesinde stoplar üçlü şekilde siyah bir zeminde düşünülmüş. Tampon sayesinde SLE daha kaslı gözüküyor. Egzoz çıkışlarına gerek olmasa da aksesuar olarak iyi duruyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake’in İlk Kokpit Görüntüleri!

Mercedes, shooting brake ismini wagon olarak kullanan bir şirket. Tek kapı wagon için ne düşünür onu bilmek biraz zor. Belki 7. jenerasyon belki de SL üzerinden gidilecek bu yapının elektriklenmesi bulunduğu konuma yeni bir soluk getirebilir. Yetenekli tasarımcının gösterdiği Mercedes SLE için siz neler söylersiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.