Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Şirketlerinden Belarus’a Yatırım Hamlesi

Türk şirketlerinin Belarus'a kimya alanında yatırım yapmaya hazırlandığı paylaşıldı. İşte şirketlerin dikkat çeken Belarus hamlesinin detayları...
Türk Şirketlerinden Belarus’a Yatırım Hamlesi
Yorum

Rusya ve ona destek veren ülkeler Batı yaptırımlarına maruz kaldı. Bu ülkelerden biri olan Belarus, yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek için çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Minsk Serbest Bölgesi Basın Servisi’nden Türk şirketlerinin ülkeye kimya yatırımı yapmaya hazırlandığı duyuruldu.

Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker, bugün kaleme aldığı köşe yazısında Türk şirketlerinin Belarus yatırımlarının detaylarını paylaştı.

Ülker, Türkiye’nin Belarus’u yakından takip ettiğini ve ikili ticarete yön verecek önemli bir adım atıldığını paylaştı. Bu kapsamda Türk şirketlerinin Belarus’ta kimya yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

Edinilen bilgiye göre konuya yönelik görüşmelerin Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından yapıldığı kaydedildi. Söz konusu görüşmelerin Minsk Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Anatoly Buben ile MÜSİAD Belarus Başkanı Mikail Çalışkan arasında gerçekleştiği bildirildi. Görüşme kapsamında Türk şirketlerinin Belarus’ta kimya sanayinde üretimine yönelik yatırım yapmak istediği belirtildi.

Geçen yıl Kasım ayında MÜSİAD EXPO fuarında Belarus-Türk yatırım düzenlenmişti. Burada Minsk Serbest Bölgesi Yönetimi ile MÜSİAD arasında bir mutabakat anlaşması imzalanmıştı. İmzalanan belge kapsamında ikili ticaret ve yatırım işbirliğinin genişletilmesi ve geliştirilmesi amaçlanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu