Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Prysmian 818 Milyon Liralık İhale İmzaladı

Türk Prysmian, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin açtığı, EKAP üzerinden yapılan elektronik ihalesini kazandığını ve gerekli sözleşmenin imzalandığını duyurdu.
Türk Prysmian 818 Milyon Liralık İhale İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. imzalanan bir ihale sözleşmesi hakkında açıklama yaptı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından 15.08.2023 tarihinde TEİAŞ’ın “HKABY.12 Referanslı, Side GIS TM – Manavgat TM Brş N 154 kV, 2×1600 mm², 7,70 km XLPE İzoleli Yeraltı Güç Kablosu Bağlantı Projesi ” yapım işi ihalesinde en düşük teklifi kendilerinin verdiği belirtildi.

Daha önce yapılan açıklamada ihalenin şirket uhdesinde kaldığı belirtilmişti. 12 Eylül’de yapılan açıklamada ise “İhalenin uhdemizde kaldığı öğrenilmiş olup, sözleşme daveti tarafımıza tebliğ edilmiştir.” bilgisine yer verilmişti.

Bugün yapılan açıklamada ihaleye ilişkin sözleşmenin taraflarca imzalandığı belirtildi.

TEİAŞ tarafından açılan ihalenin tutarı 817.590.590 TRY + KDV olarak belirtildi.

Hisseler Haftayı Kazançlı Tamamlıyor

Hisseler Haftayı Kazançlı Tamamlıyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününde 8.403 puanla rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti.

Yurt içindeki pozitif gelişmeler, yabancı kurumların bankalarla ilgili olumlu raporuna rağmen birçok şirketin hisse senedinde bu hafta ciddi kayıplar görüldü.

Türk Prysmian ise haftayı yüzde 4’e yakın artışla kapatmaya hazırlanıyor. PRKAB kodlu hisseler, saat 14.20’de yüzde 3,5 artışla 35,78 liradan işlem görüyor.

Gün içinde 34,38 – 37,16 arasında hareket etti.

Aylık dönemde yüzde 0,17 ile sınırlı düşen hisseler, yıllık bazda yüzde 52 değer kazandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu