Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Metal Sendikası Çelik Halat için Grev Kararı Aldı

Türk Metal Sendikası, Çelik Halat için uygulama tarihi sonradan belirlenmek üzere grev kararı aldı. Şirketin hisseleri açıklamayla sert düştü.
Türk Metal Sendikası Çelik Halat için Grev Kararı Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çelik Halat ve Tel Sanayii Anonim Şirketi, grev kararı aldı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre şirketin üyesi olduğu Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında yürütülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi müzakere sürecinde, Türk Metal Sendikası tarafından işyeri için uygulama tarihi sonradan belirlenmek üzere grev kararı alındığı şirkete bildirildi.

Toplu İş Sözleşmesi imzalanması amacıyla görüşmeler halen devam ettiği ve sürece ilişkin önemli gelişmelerin, ilgili düzenlemeler çerçevesinde kamuya açıklanacağı eklendi.

Hisseler açıklama sonrasında sert düşerek 8,1 TL’ye geriledi.
Çelik Halat Hisse
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 8,19 TL’de fiyatlanan CELHA kodlu hisseler, bugünkü açılışı yatay yaptı. En yüksek 8,25 TL’ye çıkarken KAP açıklamasıyla 8,1’e indi.

Türk Metal Sendikası ile işveren sendikası MESS arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ederken MESS tarafından 130 bin metal işçisine yüzde 12’lik zam teklif edilmişti.

Türk Metal Sendikası yaklaşık yüzde 30 zam istiyordu. Dün taraflar yeniden masaya otururken MESS, teklifini yüzde 17’ye yükseltti. Türk Metal bu teklifi de kabul etmezken Çelik Metal dahil toplam 13 fabrikada grev kararı alındı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu