Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TÜRK-İŞ Açlık Sınırında Rakamı Dondurdu

Asgari ücret zammı için görüşmelerin yapılacağı tarihe yaklaşılırken TÜRK-İŞ açlık ve yoksulluk sınırı verilerini paylaştı. Verilerde açlık sınırı yerinde saydı.
TÜRK-İŞ Açlık Sınırında Rakamı Dondurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İş), Ekim ayının açlık ve yoksulluk sınırı verilerini paylaştı. Kasım ayında başlayacak olan asgari ücret zammı görüşmelerinden önce paylaşılan verilerde açlık sınırı Ekim’de bir önceki aydaki seviyede kayda geçti.

TÜRK-İŞ verilerine göre Ekim ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 13.684 TL oldu.

Yoksulluk sınırı ise 44.573 TL olarak kaydedildi. Bekâr bir çalışanın yaşama maliyeti 17.803,3 TL oldu.

Eylül ayında açlık sınırı 13.334 TL, yoksulluk sınırı 43.433 TL ve bekâr bir çalışanın yaşama maliyeti 17.336 TL olarak açıklanmıştı.

12 aylık Ortalamada Gıda Enflasyonu Yüzde 100 Arttı

Verilerde yine gıda enflasyonunda artışlar öne çıktı. Buna göre mutfak enflasyonundaki değişim Ekim’de aylık bazda yüzde 2,62 oldu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

10 aylık değişim oranı yüzde 68,30 olurken son 12 ay itibarıyla değişim oranı yüzde 84,29 olarak gerçekleşti. 12 aylık ortalamalara göre değişimde oran yüzde 99,96 olarak kayda geçti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.