Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turk İlaç Yurt Dışı Atılımını Duyurdu

Sözleşme duyurularına bir süre ara veren Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., sessizliğini yurt dışı hamlesiyle bozdu. Kırgızistan’da iş birliği adımı geldi.
Turk İlaç Yurt Dışı Atılımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Bu yıl aldığı sözleşmelere ilişkin sık duyuru paylaşmayan Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., büyük atağını Kırgızistan’da yaptı. Şirket, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ulusal Yatırım Ajansı ile iş birliğinde bulunduğu anlaşmasını duyurdu.

Turk İlaç’ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, şirket ile Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ulusal Yatırım Ajansı arasında 9 Şubat 2024 tarihinde ön niyetleri içeren ancak bağlayıcı olmayan anlaşmaya imza atıldığı bildirildi.

Bu kapsamda serum üretimi konusunda 3 yıl süreyle geçerli iş birliği memorandumu imzalandığı söylendi.

Turk İlaç Hisse 12.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Turk İlaç’ın Kırgız tarafı ile iş birliği yapmaya hazırlandığını duyurduğu günde şirket hisseleri (TRILC) yükselişte kayda geçti.

Geçen hafta soluksuz yükselişini 7 güne çıkaran TRILC, bu haftaya da güçlü bir giriş yaptı. Aylık yüzde 14 oranında yükselen hisseler TSİ 17.27 itibarıyla yüzde 1 artıda 13,32 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın