Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk İlaç İhale Sonucunu, Koza Altın Pay Alımını Duyurdu

TRILC Tıbbi Beşeri ilaç alım ihalesinin kendi uhdesinde kaldığını, KOZAL ise İpek Doğal Enerji paylarında alım yaptığını duyurdu. İşte detaylar;
Türk İlaç İhale Sonucunu, Koza Altın Pay Alımını Duyurdu
Yorum

Türk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden katıldığı ihalenin sonucuna yönelik açıklama yaptı. Şirket, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 4. Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri ilaç alım ihalesi TURKFLEKS markası ile kendi uhdesinde kaldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada ihalenin bedelinin 37.595.805 TL (KDV hariç) olduğu belirtildi. TRILC, günlük yüzde 1,4 artışla 8,3 TL’den işlem görüyor. Hisse haftalık yüzde 2,7, aylık yüzde 15,6, yıllık yüzde 6,6 değer kaybetti. Borsa İstanbul BIST 100 endeksi ise yüzde 2,7 düşüşle 4666 seviyesinde.

Koza Altın

Borsada KOZAL koduyla işlem gören Koza Altın İşletmeleri (KOZAL), 28.04.2023 tarihli pay alım kararı kapsamında iştiraki olduğu İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim paylarında 22,18 – 22,54 TL fiyat aralığından (ortalama 22,47 TL) 396.902 TL nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirdiğini paylaştı.

Bu işlem ile birlikte İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim sermayesindeki payların yüzde 1,7265 olduğu belirtildi.

KOZAL, günlük yüzde 6,5 artışla 18 TL’ye yükseldi. Hisse haftalık yüzde 3,2, yıllık yüzde 108 oranında prim yaparken aylık kayıp yüzde 24,6 düzeyinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu