Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turk İlaç BİRDEK Başvurusuna Onay Aldı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ma Beşeri Tıbbi Ürün Tesisleri Risk Değerlendirme (BİRDEK) başvurusu yapan Turk İlaç, olumlu sonucu KAP üzerinden duyurdu.
Turk İlaç BİRDEK Başvurusuna Onay Aldı
Yorum

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, Beşeri Tıbbi Ürün Tesisleri Risk Değerlendirme (BİRDEK) sonucunu duyurdu. Şirketin üretim tesisi içinde yer alan, kılavuz gereği bağımsız alanda üretilmesi gereken biyosidal ürün grubunun üretilebilmesi amacıyla yapılan BİRDEK başvurusunun Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından değerlendirildiği bildirildi.

Bu değerlendirme neticesinde ise 22.08.2023 tarihinde onay alındığı açıklandı.

Şirketin hisseleri (TRILC) saat 13.30’da yüzde 3,7 düşüşle 14,83 liradan işlem görüyor. Gün içinde kayıpların derinleşmesiyle saat 12.12’de devre kesici aktif oldu.

Öte yandan Turk İlaç hissesine yatırım yapanların kazancı son bir haftada yüzde 30, bir ayda yüzde 33 oranında yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu