Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Hava Yolları “AJET ” Adında Yeni Şirket Kuruyor

Borsa İstanbul’da işlem gören THYAO, yeni şirket kuracağını ve ödeme hizmetlerini geliştireceğini duyurdu. İşte detaylar;
Türk Hava Yolları “AJET ” Adında Yeni Şirket Kuruyor
Yorum

Ulaştırma sektörünün öncü firması olan Türk Hava Yolları A.O. (THYAO), yeni şirket kurmaya karar verdiğini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada AnadoluJet markasının faaliyetlerinin yeni kurulacak olan AJet Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi altında devam edeceği açıklandı.

Duyuruda AnadoluJet markasının global standartlarda düşük maliyetli hava yolu olarak çalışmalarını sürdürmesinin hedeflendiği aktarıldı.

Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri

Şirket KAP’tan faaliyetlerine yönelik bir açıklama daha paylaştı. Yönetim Kurulunun elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu açılması ve ilgili yasal mevzuat çerçevesinde lisanslama süreçlerinin yürütülmesi için çalışmaların başlatılmasına karar verdiği ifade edildi.

Bu çalışmalarda ise şirketin sektördeki tecrübesi, küresel gücü ve satış kanallarından geçen işlem hacmini göz önüne alarak mevcut potansiyelinin değer yaratan bir iş modeline dönüştürülmesinin amaçlandığı vurgulandı.

294,63 milyar lira piyasa değerine sahip olan THYAO, günlük yüzde 2 artışla 213,5 TL’ye yükseldi. Hisse haftalık yüzde 1,4 değer kaybederken aylık yüzde 20, yıllık yüzde 333 yükseldi.

Hissenin fiyat/kazanç oranı 5.94, piyasa değeri/defter değeri ise 1.54 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu