Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Hava Yolları 6. Kez Türkiye’nin En Değerli Markası Oldu

Brand Finance hazırladığı çalışmada THY’nin 6. kez Türkiye’nin en değerli markası olduğunu duyurdu. İşte detaylar;
Türk Hava Yolları 6. Kez Türkiye’nin En Değerli Markası Oldu
HABER GİRİŞ

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu olan Brand Finance, 2023 yılına yönelik yaptığı “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” adlı çalışmasını paylaştı. Rapora göre Türk Hava Yolları (THY) 6. kez Türkiye’nin en değerli markası olarak adını yazdırmayı başardı.

Geçen yıl 1,6 milyar dolar olan piyasa değerini yüzde 26 yükselterek 2,02 milyar dolara çıkaran THY, unvanını perçinleyerek ilk sıradaki konumunu korumayı başardı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yaptığı açıklamada THY’nin en değerli marka olmasından dolayı gurur duyduklarını vurguladı. 90 yıl önce kurulan hayalleri anımsatan Bolat, markalarını daha nice başarılarla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan, mavi gökyüzünde olduğu gibi markalar liginde de yüksekten uçuşlarına devam edeceklerini belirtti ve bu başarıda pay sahibi olan tüm çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Brand Finance, 1996 yılından beri pazarlama ve finans alanında köprü görevi görerek 20 yıldan daha fazla süredir markaların finansal değerini hesaplıyor. Bu çerçevede ülke ve sektör bazında hazırlanan raporları kamuoyu ile paylaşıyor. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın