Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turizm Bakanı Duyurdu: Türkiye Sektörde 3. Sıraya Yükseldi

Bakan Ersoy, Turizm sektöründe çalışanlarla bir araya gelerek Türkiye’nin durumunu değerlendirdi. İşte detaylar;
Turizm Bakanı Duyurdu: Türkiye Sektörde 3. Sıraya Yükseldi
HABER GİRİŞ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında turizm sektöründen emekçilerle buluştu. Bakan, turizm çalışanlarının taleplerini dinledi ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ersoy, Türkiye’nin dünyanın sayılı turizm destinasyonlarından biri olduğunu söyledi.

Türkiye’nin pandemi sürecini en başarılı yöneten ülke olduğunu, turizm sektörünün 6. Sıradan 3. sıraya çıktığını açıkladı.

2022 yılı turizm gelirlerinin 46,3 milyar dolar olduğunu belirten Ersoy, 2023’deki hedeflerinin 60 milyon ziyaretçi ve 56 milyar dolar gelir olduğunu vurguladı. 2028’de bu sayıyı 100 milyar dolar gelire çıkarmayı planladıklarını paylaştı.

2019’da kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile önemli tanıtım ve pazarlama faaliyetleri yürüttüklerini ifade eden Ersoy, Türkiye’nin her yerinin büyük havalimanlarıyla donatıldığını aktardı.

“200’den Fazla Ülkede Çalışıyoruz”

Son 5 yıldır tanıtım kapsamında yoğun çalışmalar olduğunu, 200’den fazla ülkede turizm sektörüne yönelik çalışmalar sürdürdüklerini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Bakan Nuri Ersoy, önemli olanın nitelikli turist olduğunu, bunun yolunun da nitelikli personelden geçtiğini söyledi. 1 Mayıs olması sebebiyle sektörde çalışanlarla buluştuğunu, talepleri değerlendirerek hızlı bir şekilde gerekli düzenlemeleri yapacaklarını kaydetti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın