Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turcas Petrol Hisseleri İcra Komitesi Üye Değişikliği Haberiyle Yükseliyor

Turcas Petrol üst düzey değişikliği sonrasındaki komite üyelerini açıklarken, hisseler %3’e yakın yükseldi.
Turcas Petrol Hisseleri İcra Komitesi Üye Değişikliği Haberiyle Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Turcas Petrol A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), üst düzey yönetici değişikliğini duyurdu. Açıklamada 30.09.2021 tarihi itibarıyla Arkın Akbay’ın operasyon direktörlüğü görevinden ayrıldığı bildirildi.

4 Ekim 2021 (bugün) tarihindeki yönetim kurulu karar kapsamınca, Akbay’ın İcra Komitesi üyeliğinin sonlandırılmasına karar verildiği belirtildi.

Güncellenen İcra Komitesi üye listesi ise; Saffet Batu Aksoy (Komite Başkanı), Erdal Aksoy, Banu Aksoy Tarakçıoğlu, Erkan İlhantekin ve Eda Yüksel oldu.

Saat 14.00 sonrasında yükselişe geçen şirketin hisseleri, açıklamanın gelmesinin ardından kazancını korudu.
Turcas Petrol Hisseleri %2,5 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada TRCAS koduyla yer alan paylar, güne 3,53 liradan başladı. En son kapanışta 3,52’yi kaydetmişti. Hisseler günün ilk yarısında çok fazla hareketlilik göstermedi.

Ancak ikinci yarıda belirgin bir yükseliş gerçekleştirdi. Saat 14.26’da %2,56 artışla, 3,62 liradan işlem görüyor. Hemen öncesinde de 3,63 ile gün içi en yükseği kaydetti.

Turcas Petrol hisselerine yatırım yapanlar bir haftada %2 oranında getiri elde etti. Haftalık fiyat değişimi 3,38 ile en düşük olurken, en yüksek 3,63’le bugün kaydedildi.

Aylık bazda 3,32 – 3,75 arasında işlem gören hisseler %4,30, yıllık 3,30 – 6,38 arasında işlem görerek %8,95 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu