Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tüpraş’ın Bedelsizi Onaylandı! TRILC ve BAKAB’dan Son Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören TUPRS bedelsizinin onaylandığını, TRILC ihalesini, BAKAB ise yatırımını duyurdu. İşte detaylar;
Tüpraş’ın Bedelsizi Onaylandı! TRILC ve BAKAB’dan Son Haberler
Yorum

Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS), yatırımcılarını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bilgilendirdi. Şirket, çıkarılmış sermayesinin 275 milyon TL’den 1,9 milyar TL’ye yükseltilmesi amacıyla yapılacak yüzde 600 oranındaki (1,6 milyar TL) bedelsiz sermaye artırımının Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığını duyurdu.

TUPRS, günlük yüzde 0,8 oranında artış göstererek 543,3 TL’den işlem görüyor. Hisselerde haftalık yüzde 1,6, aylık ise yüzde 2,4 kayıp söz konusu. Hisseler yıllık bazda yüzde 180,4 oranında prim yaptı.

Türk İlaç

Borsa İstanbul’da TRILC koduyla işlem gören Türk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC), ihale sonucuna yönelik açıklama yaptı.

Şirket, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sıhhat Avrupa Birliği Proje Ofisi tarafından yapılan 208.500 BCG aşı ihalesinin 109.462,50 euro bedel ile Türk İlaç ve Serum Sanayi uhdesinde kaldığını duyurdu.

TRILC, yatay seyrederek 9,5 TL seviyesinde bulunuyor.

Bak Ambalaj

Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret (BAKAB), alım sözleşmesi 2021 yılında imzalanan Flexo Baskı Makinası yatırımının tüm ekipmanlarının üretim tesisine ulaşarak kurulum işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. Dene üretimlerinin başarılı bir şekilde gerçekleşerek üretim hattı içerisinde devreye alındığı aktarıldı.

BAKAB, günlük yüzde 1,5 düşüşle 38,4 TL’ye geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu