Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüpraş ve Panelsan’dan 2023’e Yönelik Temettü Açıklaması Geldi!

Borsa İstanbul’da işlem gören ve yatırımcıların yakından takip ettiği Tüpraş ve Panelsan KAP üzerinden temettü açıklaması yaptı. İşte detaylar;
Tüpraş ve Panelsan’dan 2023’e Yönelik Temettü Açıklaması Geldi!
HABER GİRİŞ

Türkiye Petrol Rafineleri (TUPRS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarının merakla beklediği bilgiyi paylaştı. Dün bedelsiz sermaye artırımıyla ilgili de açıklama yapan TUPRS, yatırımcılarına vereceği temettü miktarını duyurdu. Şirket pay başına net 40,8 TL kar payı dağıtımının Genel Kurul’da onaylandığını belirtti.

Konuyla ilgili hak kullanım tarihi ise 10 Mart Cuma olarak teklif edildi. Şirket dün çıkarılmış sermayesinin 1,6 milyar TL artırılarak 265 milyon TL’den 1,9 milyar TL’ye çıkarılması kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunacağını aktarmıştı.

Tüpraş ve Panelsan’dan Temettü Açıklaması Geldi!Kaynak: KAP

TUPRS, günlük yüzde 0,3 kayıpla 644 TL’den kapanış yaptı.

Panelsan’dan Temettü Açıklaması

GCM Yatırım Banner

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret (PNLSN), 2022 yılı net karından pay başına brüt 0,55 TL, net 0,50 TL nakit temettü dağıtacağını duyurdu.

Tüpraş ve Panelsan’dan Temettü Açıklaması Geldi!Kaynak: KAP

Kar payı dağıtım tarihi 3 Ağustos olarak belirlendi. PNLSN, günlük yüzde 2,8 düşüşle günü 42,8 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.