Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüpraş Hisseleri için 2024 Beklentisi Ne? Analiz Geldi

Borsa İstanbul’un gözde şirketlerinden olan Tüpraş için beklenilen seviyeler paylaşıldı. Hisseler için adil değer ne? Analiz neyi gösteriyor? İşte detaylar;
Tüpraş Hisseleri için 2024 Beklentisi Ne? Analiz Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 2023’ün son aylarında beklentilerin çok altında bir performans sergiledi ve 2024’ün ilk iş gününde pozitif bir tablo gösteriyor. Yukarı yönlü beklentilerin devam ettiği borsada hangi hisselerin öne çıkacağı ve yüksek potansiyel taşıdığı yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

2022’nin Ekim ayında 8562 puan ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan BIST 100 endeksi, bu noktadan başlayan aşağı yönlü hareketler sergiledi. Endeks, 2 Ocak saat 17.30 itibarıyla yüzde 2 artışla 7612 puandan işlem görüyor.

Tüpraş Hisseleri için 2024 Beklentisi Ne? Analiz GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

İnvesting yazarlarından Günay Caymaz, BIST 100 endeksi ve Tüpraş (TUPRS) hisselerine yönelik değerlendirmesini paylaştı. Endeksin 7570 puan seviyesine denk gelen kanalın alt bandını test ettiğini söyleyen Caymaz, bu bölgenin geçilebilmesi durumunda bir sonraki hafta 8000 puan seviyesine doğru yükseliş gerçekleşebileceğini belirtti.

Endekste teknik olarak kısa vadede olumlu bir görünüm olduğunu, fakat aşağı yönlü görünümün sert bir direnç oluşturabileceğini aktardı. Endekste haftanın geri kalanında 7600 puan bandında zemin oluşmasının önemli olduğunu vurguladı.

Şimdi Kayıt Olun

Tüpraş

Tüpraş Hisseleri için 2024 Beklentisi Ne? Analiz GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

TUPRS, 2 Aralık saat 17.25 itibarıyla yüzde 0,6 artışla 144 TL’den işlem görüyor.

Caymaz, Tüpraş’ın Eylül 2023’teki 166 TL zirvesi sonrası düşüş eğilimi yatay bir görünüme girerken geçen ay itibarıyla 140 TL’nin hemen altında destek bulduğunu ifade etti.

Son birkaç işlem gününde 145 – 150 TL bandına sıkışan TUPRS’ın bu bölgenin aşılması halinde 180 TL bandına doğru çıkabileceğini paylaştı. Alt bölgede 140 TL’nin önemli bir destek olduğunu, olası bir kırılmada 135 TL’de bir ara destek oluşabilecekken satış baskının artışına bağlı olarak düşüş eğiliminde 120 TL’nin altında yeni bir yerel dip seviyesinin oluşabileceğini kaydetti.

Tüpraş Hisseleri için 2024 Beklentisi Ne? Analiz GeldiKaynak: InvestingPro

InvestingPro üzerinden bakıldığında TUPRS için güncel adil değer tahmininin 14 finansal model üzerinden 190 TL olarak hesaplandığını paylaştı. Bunun Tüpraş hisselerinin adil değer analizine göre yüzde 32 oranında iskontolu olduğu şeklinde yorumlanabileceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.