Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güne Alıcılı Başlayan Tüpraş Hisseleri Haftalık Kazancını %7’ye Taşıdı

Tüpraş hisseleri “2022’de izlenmesi gereken 50 şirket” arasına girme başarısıyla güne güçlü kazançlı başladı.
Güne Alıcılı Başlayan Tüpraş Hisseleri Haftalık Kazancını %7’ye Taşıdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) hisseleri güne değer kazancıyla başladı. Salı günü 187,3 TL’den kapanan hisseler bu sabah 191 üzerinden açıldı.

Türk rafineri şirketinin hisseleri saat 10.15’te %2,51 artışla 191,90 TL’den işlem görüyor.
Tüpraş Hisseleri %2,50 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tüpraş hisseleri bu sabah gerçekleştirdiği yükselişin ardından haftalık kazancını %6,76 seviyesine çıkardı. Seansın ilk dakikalarında gördüğü 192,00 fiyatı aynı zamanda son bir haftanın zirve fiyatını temsil ediyor.

Aylık %1,27 ile ılımı artış gösteren hisseler, bir yılda %75 ile kayda değer oranda getiri sundu. Hisselerde gerçekleşen yükselişte dün açıklanan olumlu gelişmenin etkisi oldu.

Bloomberg Intelligence tarafından hazırlanan ve finans, perakende, enerji, teknoloji gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren 2.000 şirketin değerlendirildiği listede, Tüpraş “2022’de izlenmesi gereken 50 şirket” arasına giren tek Türk şirketi oldu.

Çalışmayı yapan analistlerin yorumunda, artan akaryakıt ihtiyacıyla birlikte ulaşılması beklenen tam kapasite kullanımının, Tüpraş için 2022’de güçlü bir iyileşme beklentisi yarattığı söylendi.

GCM Yatırım Banner

Değerlendirme yapılırken, şirketin temiz enerji dönüşümü, elektrikli araç satışları, 12 aylık cirosu, 3 aylık toplam hisse getirisi ve piyasa değeri gibi konular ele alındı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.