Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tüpraş Hisseleri, BlackRock’ın Satış Haberinin Ardından Düşüşünü Hızlandırdı

BlackRock geçen yılın Aralık ayında %5'e çıkardığı Tüpraş hissesi payını, bugün gerçekleştirdiği satışla %4,77'ye indirdi.
Tüpraş Hisseleri, BlackRock’ın Satış Haberinin Ardından Düşüşünü Hızlandırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Tüpraş hisseleri bir yılın en yüksek seviyesini 113,9 lira ile gördüğü 6 Ocak gününden sonra kötü bir performans göstermeye başladı. Hisseler, 28 Ocak’ta 96,35 liraya kadar geriledikten sonra ikinci düşüşü 23 Mart’ta 81,95 liraya kadar gerçekleşti.

Hisselerdeki kötümser performans artarken, BlackRock’tan bir satış haberi geldi. James Michael tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle şirketin Tüpraş hisselerindeki payının %5’in altına indiği açıklandı.

Tüpraş hisseleri (TUPRS) güne 92,45 liradan başladıktan sonra TSİ 14:15 sularında %0,81 oranında düşüşle 91,60 liradan alıcı bulmaya başladı.
Tüpraş Hisseleri Yüzde 0,81 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü kapanışı 92,30 liradan yaptıktan sonra bugüne hafif artıda başladı. Açılışın ardından 93,1 lira ile günün en yükseğini gören hisseler, buradan geri çekilmeye başladı. Daha sonra 91,35 liraya kadar gerileyen hisseler, yeniden 91,5 liranın üstünde seyrediyor.

Hisselerin haftalık performansı %1,54 oranında yükselişe işaret ederken, aylık bazda %13,87 değer kaybetti. Yıllık bazda ise %7,67 oranında değer kazanmış durumda. Tüpraş hisselerinin aşağı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 91,36 lira seviyesinde ilk destek noktası bulunuyor.

KAP’a yapılan bildirimde, 90.7463 lira fiyat aralığından 871,433 adet satış işlemi gerçekleştirildiği açıklandı. Bu satışla birlikte BlackRock’ın Tüpraş sermayesindeki paylarının 30 Mart 2021 itibarıyla %5’in altına indiği belirtildi. Satış işlemi öncesinde BlackRock’ın payları %5,12 düzeyinde bulunuyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu