Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TÜMOSAN’dan Deprem Bölgesine Bağış: 60 Milyon TL

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinden sonra şirketler de bağış yapmaya devam ediyor. İşte TÜMOSAN’dan yapılan bağışın detayları;
TÜMOSAN’dan Deprem Bölgesine Bağış: 60 Milyon TL
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi AŞ, Kahramanmaraş merkezli binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremler sebebiyle bölgeye 60 milyon TL’ye kadar bağış yapılmasına karar verdiğini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Şirket, bilgilendirme metninde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanılan depremler nedeniyle zarar gören tüm insanlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

TÜMOSAN, deprem felaketinin ardından ilgili bölgelerde kullanılması ve ihtiyaçların karşılanması amacıyla şimdilik 60 milyon TL’ye kadar ayni ve nakdi yardım olarak bağış yapılacağı bildirildi.

2022 yılı olağan genel kurul toplantısında genel kurul onayına sunularak pay sahiplerine kapsamlı bilgi verilmesine, bağış ve yardımlara ilişkin olarak genel kurul onayı ile artırılacak olan 2023 yılına yönelik yeni bağış tutarı limitinden düşülmek üzere yardım yapılmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu