Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tümosan Hisseleri 10 Yıllık İşbirliği Anlaşmasıyla %6 Artışla Açıldı

Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü ile stratejik işbirliği anlaşması imzalayan TÜMOSAN'da hisseler güçlü yükseldi.
Tümosan Hisseleri 10 Yıllık İşbirliği Anlaşmasıyla %6 Artışla Açıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş., dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda şirket karlılığını olumlu etkileyecek bir açıklamada bulundu. Şirketin, Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü ile 2 Ekim 2019 tarihinde, yüzer unsurların ana tahrik sistemlerinde kullanılan dizel motorların yerlileştirme faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere stratejik işbirliği anlaşması imzalama niyetlerini beyan ettiği hatırlatıldı.

Bu iyi niyet kapsamında TÜMOSAN’ın Deniz Kuvvetlerinin kullanımına sunma ve deniz motorunu yerlileştirme çalışmalarına katkı sağlama adına kendi öz kaynakları ile çalışmalarını tamamlandığı bildirildi.

2020 yılının son çeyreğinde 2 adet dizel marin motor Milli Savunma Bakanlığına bağlı Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığına teslim edildiği açıklandı.

Yapılan muayene ve testlerin sonucunda Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü, Gölcük Tersanesi Komutanlığı ile TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. arasında stratejik işbirliği anlaşması imzalandığı duyuruldu.

TÜMOSAN hisseleri (TMSN), bu gelişmenin etkisiyle güne güçlü kazançla başladı.
Tümosan Hisseleri %6,50 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler Çarşamba günü 16,43 liradan kapanış yaptı. Bu sabah 17,23 ile açıldıktan sonra yükselişini sürdürdü. Saat 10.10 itibarıyla %6,51 kazançlı işlem görmeye başladı. Kaydettiği en yüksek fiyat ise 17,90 lira oldu.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım işbirliği anlaşması gelişmesinin hisseler üzerinde olumlu etki yaratacağını belirtti. Ziraat Yatırım ise sınırlı pozitif tahmininde bulundu. Hisseler bu sabah gerçekleştirdiği keskin yükselişin ardından haftalık kazancını %4’e yaklaştırdı.

Yatırımcısına aylık bazda %13, yıllık dönemde ise %60 oranında getiri sundu. Yıllık bazda kaydettiği en yüksek fiyat 26,46 lira oldu. Teknik açıdan 17,02 – 17,35 arası destek, 17,61 – 17,82 arası direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.