Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tümosan Hisseleri İpotek Duyurusuyla Hafif Düşse de Pozitif Kaldı

Tümosan, şirketin ticari faaliyetleri ve yatırımlarında oluşabilecek finansman ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla ipotek işlemi yaptığını açıkladı.
Tümosan Hisseleri İpotek Duyurusuyla Hafif Düşse de Pozitif Kaldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ipotek başvurusu hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamaya göre Tümosan, şirketin ticari faaliyetleri ve yatırımlarında oluşabilecek finansman ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanması ve finansman kabiliyetinin artırılması amacıyla Konya Fabrika Taşınmazının 420.000.000 TL bedelle T. Halk Bankası A.Ş.’ne ipotek edilmesinin kararlaştırılıp ipotek işleminin tamamlandığını bildirdi.

TMSN kodlu hisse senetleri yapılan açıklama sonrasında pozitif seyrini sürdürse de hafif geriledi.
Tümosan Hisse 6 Ocak
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Önceki kapanışı 18,87 Türk lirasında yapan Tümosan hisseleri, 6 Ocak seansına 18,8 TL ile düşük başladı. En düşüğünü 18,62 lira ile açılışta kaydeden Tümosan hisseleri, buradan sonra yönünü yukarı çevirdi.

TSİ 11.53’te yüzde 1,1 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 18,62 – 19,24 lira oldu. KAP açıklamasının yapıldığı dakikalarda hisseler pozitif kalsa da hafif satıcılı işlem gördü.

Artıda seyrin sürmesi durumunda Tümosan hisseleri için izlenecek ilk teknik direnç 19,33 lirayı gösterdi. Yönün tersine dönüp düşüşün başlamasında ise 18,71 TL ilk destek oldu. Hisseler haftalık bazda yüzde 1,1 artarken aylık yüzde 5 düştü. Yıllık bazda yüzde 37 kazançla pozitif performans sergiledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın