Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tümosan Dönem Kârını Zarardan Düşerken Hisseleri Güçlü Yükseliyor

Tümosan, 2020 yılı net dönem kârını geçmiş yıl zararlarına mahsup ederek kâr payı dağıtılmayacağına Genel Kurul'da karar verdi.
Tümosan Dönem Kârını Zarardan Düşerken Hisseleri Güçlü Yükseliyor

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi Anonim Şirketi (Tümosan) 2020 yılına ait kâr payı dağıtımı hakkında bildirimde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, 2020 net dönem kârının geçmiş yıl zararlarından düşüleceğini ifade etti.

Tümosan KAP’ta, finansal tablolara göre elde edilen 58.935.140 Türk lirası olan net dönem kârının, geçmiş yıl zararlarına mahsup edildiğini belirtti. Bu nedenle 2020 yılında kâr dağıtılamayacağı durumunun Genel Kurul’un bilgisine sunularak oybirliğiyle karara bağlandığını açıkladı.

Açıklamanın geldiği sırada Tümosan hisseleri (TMSN) 24,38 ve 24,86 lira aralığında hareket etti.
Tümosan Hisseleri %2,86 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler, dünkü işlemleri 23,8 liradan kapattıktan sonra bugüne yükselişle başladı. Açılış dakikalarında 24,38 liraya kadar yükselen hisseler, daha sonra 23,58 liraya kadar geriledi. Buradan toparlanan Tümosan hisseleri TSİ 11:20 sularında 24,92 liraya kadar tırmandı.

Hisseler TSİ 11:40 sularında %2,86 oranında yükselişle 24,50 liradan işlem görmeye başladı. Hisselerin dün öğleden sonra başlattığı düşüş eğilimi sonrasında bugün ilk yarıda kayıpların bir kısmını silmeyi başardı.

Hisselerin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 24,47 ve 24,82 lira seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilecek. Ancak geri dönüş gerçekleşirse 23,67 ve 23,22 lira seviyelerindeki destek noktaları gündeme gelecek.

Tümosan hisselerinin fiyat performansı incelendiğinde ise 5 günlük bazda %11,35 oranında yükseliş kaydettiği görülüyor. Hisseler aylık bazda %39,50 oranında kazanç sunarken, yıllık bazda %472,92 oranında yukarı yönde hareket kaydetmiş durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum