Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüm Kredi Borçlarını Bitiren CATES Tavandan Döndü

Geçen yılın hüsrana uğratan halka arzlarından Çates Elektrik, bankalara olan borcunu sıfırladığını duyurdu. CATES, kredi ödemesi haberine tavandan karşılık verdi.
Tüm Kredi Borçlarını Bitiren CATES Tavandan Döndü
HABER GİRİŞ

Geçen yılın sonunda halka arz olduğu dönemde borsada kırmızı mum kasırgasından nasibini alan Çates Elektrik Üretim A.Ş., uzun süre sonra borsada nefes alabilecek alan buldu. Şirket, kredi ödemesi hakkında açıklamasını paylaştığı günde borsada tavan gördü.

Çates Elektrik, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kredi ödemesi hakkında bildirimini paylaştı.
Şirket açıklamasında, bankalara 1.299.723.679 TL ve 5.468.805 dolar tutarlı kredi borcunun kapatıldığı bilgisini daha önce 27 Aralık 2023 tarihinde kamuoyuyla paylaştığını hatırlattı.

Çates Elektrik’in bankalara olan anapara, faiz ve vergi ödemesi dahil toplamda 1.290.232.843,43 TL tutarında kalan kredi ödemelerini 24 Haziran 2024 tarihinde yaptığı duyuruldu.

Açıklamada, “Bu işlem ile birlikte şirketimizin bankalara olan tüm kredi borçları ödenmiş olup mali yapımızın güçlendirilmesi sağlanmıştır” denildi.

CATES Hisse 26.06.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Çates Elektrik’in bankalara olan kredi borcunu sıfırladığını duyurduğu günde CATES kodlu hisseler hareketli anlara şahitlik etti.

GCM Yatırım Banner

Bugünkü açılışı 46,44 liradan yaptıktan sonra gelen KAP bildirimiyle tavana çıkan hisseler 50,80 liraya yükseldi.

Ancak satış baskısına direnemeyerek tavandan döndü. 57,15 liradan halka arz olan CATES, yazım anında yüzde 7’nin altına düşürdüğü artışıyla 49,14 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.