Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TükoDer: Tüketiciyi Karanlığa Gömüyorlar

EPDK tarafından yapılan elektrik zammına tepki gösteren TükoDer, tüketicinin karanlığa gömüldüğünü söyledi. Detaylar haberde...
TükoDer: Tüketiciyi Karanlığa Gömüyorlar
HABER GİRİŞ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), dün elektrik fiyatlarını güncellediğini duyurdu. mesken abone grubuna yüzde 38, tarımsal faaliyetler abone grubuna yüzde 30, kamu ve özel hizmetler sektörü abone grubunun düşük kademesi için yüzde 38 zam yapıldı. Söz konusu zamma Tüketiciyi Koruma Derneği’nden (TükoDer) eleştiri geldi.

TükoDer Genel Başkan Aziz Koçal imzalı açıklamada “Tüketicinin en temel ihtiyaçlarından olan elektriğe yapılan zam vatandaşın içinde bulunduğu yoksulluğun açlığın derinleştirilmesi ve karanlığa gömülmesi demektir.” ifadelerini kullandı.

Koçal, tüketicin en temel ihtiyacı olan elektrikle sağlanacak olan ısınma, aydınlanma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için sağlanacak enerjisinin fiyatlarının belirlenmesinde temel etkenin kar elde etme amacı olmaması gerektiğini söyledi.

Tüketicinin maruz kaldığı yaşam koşullarının insana yakışır olmaktan uzaklaşmış olduğu aktarıldı.

Bunun yanında özelleştirmenin devlete ve vatandaşa artı yük getirdiğini ve getirmeye devam etmekte olduğu not edildi. Yapılan zamların geri alınması, asgari ücret ve emekli maaşlarının yeniden güncellenmesi gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.