Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜİK Ücretli Çalışan Sayısını Açıkladı: Temmuz’da Yüzde 4,4 Artış

TÜİK tarafından Temmuz ayına ilişkin ücretli çalışan istatistikleri açıklandı. Raporda çalışan sayısında yüzde 4,4 artış olduğu kaydedildi.
TÜİK Ücretli Çalışan Sayısını Açıkladı: Temmuz’da Yüzde 4,4 Artış
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Temmuz ayı ücretli çalışan istatistikleri raporu yayımlandı. Rapora göre sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı Temmuz’da yıllık bazda yüzde 4,4 artış kaydetti.

Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 14 milyon 531 bin 227 kişi iken, Temmuz ayında 15 milyon 166 bin 88 kişi oldu. TÜİK’in Haziran ayında açıkladığı ücretli çalışan sayısı raporunda yıllık bazda yüzde 2,2 artış kaydedilmişti.

Ücretli çalışan sayısı verileri
Kaynak: TÜİK

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında, Temmuz ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 1,3 artarken, inşaat ve ticaret-hizmet sektörlerinde sırasıyla yüzde 14,7 ve yüzde 4,4 artışlar kaydedildi.

TÜİKİ, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısının Temmuz’da aylık bazda yüzde 1 arttığını bildirdi.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında, Temmuz ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,8 arttı, inşaat sektöründe yüzde 3,3 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,6 artış yaşandı. Ulaştırma ve depolama ile bilgi ve iletişim sektörlerinde de sırasıyla yüzde 0,9 ve yüzde 0,8 oranında artışlar kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.