Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tuğçelik Hisseleri 4,75 Milyon Dolarlık Satışa Tepki Vermedi

Tuğçelik Alüminyum, yüzde 100 iştiraki Eurasia International Shipping Limited'in satış işlemlerine başladığını duyurdu. Hisseler açıklama sonrası ekside kaldı.
Tuğçelik Hisseleri 4,75 Milyon Dolarlık Satışa Tepki Vermedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamulleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal duran varlık satışı hakkında açıklamada bulundu. Hisseler açıklamayla hafif yükselse de negatif seyrini sürdürdü.

Dün en son 15,06 Türk lirasından fiyatlanan TUCLK kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa 15,05 lirayla başladı. Açılışta 14,99 TL’lik düşük seviyeden alıcı bulan hisseler, sonrasında gerileyerek 14,93 TL’yi denedi. Buradan sonra dalgalı hareket ederken 15,10 TL altında kaldı.

TSİ 12.30’da yüzde 0,20 düşerken gün içi hareket aralığı 14,93 – 15,10 TL oldu.
Tuğçelik Hisse Negatif
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre yüzde 2,7 düşen TUCLK hisseleri, aylık yüzde 9,9 oranında değer kaybetti. Yıllık bazda yüzde 90 oranında değer kazandı. Tuğçelik hisselerinde negatif seyrin sürmesi durumunda 14,92 TL ilk teknik destek noktası oldu. Yükseliş durumunda 15,09 TL ilk dirence işaret etti.

Bugün yapılan açıklamaya göre Tuğçelik Alüminyum, şirketin 28.12.2021 / 20 sayılı yönetim kurulu kararına istinaden %100 iştiraki konumunda bulunan EURASİA INTERNATİONAL SHIPPING LTD’nin satış işlemlerine başlandığını bildirdi.

Satıştan elde edilecek 4.750.000 USD tutarının yüzde 60’ı peşin, yüzde 40’ı vadeli tahsil edilecekken elde edilecek meblağın işletme sermayesi ve şirket ihtiyaçları için kullanılmasının planlandığını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu