Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüfekçi: Ete Son Bir Ayda 35 Lira Zam Geldi

İstanbul Perakendeci Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Aydın Tüfekçi, ete son bir ay içinde 35 lira zam geldiğini söyledi.
Tüfekçi: Ete Son Bir Ayda 35 Lira Zam Geldi
HABER GİRİŞ

Türkiye’de vatandaşın temel gıda ürünlerine gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Özellikle karkas et fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Kuzu karkas etin ihracatının iptal edilmesi fiyatların yükselmesini engellemedi.

Dünya Gazetesi’nden Mehmet Hanifi Gülel’e konuşan İstanbul Perakendeci Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Aydın Tüfekçi et fiyatlarındaki yükselişe yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

“Fiyatlar Böyle Devam Edecek”

Tüfekçi, Eylül ayının başında serbest piyasada kuzu karkas etin kilogram fiyatının 215 lira ile 225 lira arasında olduğunu söyledi. Ayrıca ete son bir ay içinde 35 lira zam geldiğini belirtti.

Ete son bir ay içinde 35 lira zam geldiğini belirterek kasaplarda kuzu kıymanın kilosunun kalitesine göre 560 lira ile 620 lira arasında olduğunu kaydetti.

Dana ve kuzu karkas ete 5 lira daha zam geldiğini belirtti. Geçen hafta içinde ete 10 lira zam geldiğini belirterek son 1 haftada etin 15 lira zamlandığını söyledi. Fiyatların böyle devam edeceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca dana kıymanın kasaplarda 500 liraya yaklaştığını ekledi.

Et fiyatlarındaki artışın durması için önerilerini paylaşan Tüfekçi, yurtdışından düve getirilmesi ve köylüye yem desteğinin sağlanması gerektiğini aktardı.

Hayvanı kesilip kulak küpesi elinde olanların da destekten yararlandığını söyleyerek bunun önüne geçilmesi gerektiğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın