Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜED: Mağduriyet Giderilmeli, Seyyanen Refah Payı Verilmeli

TÜED Başkanı Ergün, bürokratlara seslenerek seyyanen refah payı verilmesi çağrısında bulundu. Detaylar haberde...
TÜED: Mağduriyet Giderilmeli, Seyyanen Refah Payı Verilmeli
HABER GİRİŞ

Bu hafta enflasyon rakamlarının belli olmasıyla emekli ve memurların alacağı zam oranı belli oldu. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, konuya yönelik açıklamada bulundu.

TÜED Başkanı Ergün, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yüzde 24,73 oranında 6 aylık bir TÜFE rakamının açıklandığını belirtti. Bu rakamın, toplumun bütün kesimleri tarafından gerçekçi bulunmadığını aktardı.

Yaklaşık 4 milyon emeklinin ‘0’ zam aldığını aylığı yine 10 bin TL olarak kalıyorsa ortada çok büyük bir yanlış, hata, ayıp var anlamına geldiğini söyledi. Mağduriyetin giderilmesi gerektiğini aktardı.

Yaklaşık 22 yıl önce 257 lira olan en düşük emekli aylığıyla 15 gram altın alınabildiğini söyledi. Bugün ne yazık ki, yapılan zamma rağmen 10 bin lira en düşük emekli aylığıyla 4 gram altın alınabildiğini söyledi. Yani emeklinin her aylığından 11 gram altının eksilmiş olduğunu atardı.

Ergün, “Bütün dünya emeklileri gibi insanca yaşamak, başı dik yürümek istiyoruz. Bütün parlamenterlerimize, siyasi parti ayrımı yapmaksızın bütün siyasilerimize ve bütün bürokratlarımıza sesleniyoruz. Bunu bize borçlusunuz. Emekliye seyyanen refah payı vermelisiniz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.