Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TTRAK, BIZIM ve YUNSA’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören TTRAK ve YUNSA bedelsiz açıklamasını paylaşırken BIZIM ise temettüsünün onaylandığını duyurdu. İşte detaylar;
TTRAK, BIZIM ve YUNSA’dan Güncel Haberler
Yorum

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri (TTRAK), bedelsiz sermaye artırımına ilişkin açıklama yaptı. Şirket 53.369.000 TL olan mevcut sermayesini tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 87,5 oranında yükselterek 100.066.875 TL’ye artıracağını daha önce bildirmişti.

Şirket bugün yaptığı açıklamada söz konusu sermaye artırımının Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edildiğini belirtti. Türk Traktör hisselerine sahip yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından faydalanabilecek. Yüzde 87,50 oranında bölünmeye gidilmesiyle 100 lotu bulunan yatırımcılar 187,50 lota sahip olacak.

TTRAK, günlük yüzde 0,5 düşüşle kapanışını 389 TL’den yaptı. Şirketin hisselerinde yüzde 7,5, aylık yüzde 10,2, yıllık ise yüzde 18 oranında değer artışı görüldü.

Bizim Toptan

Borsada BIZIM koduyla işlem gören Bizim Toptan Satış Mağazaları, kar dağıtım kararına ilişkin paylaşım yaptı.

Şirket 2022 yılı karından pay başına brüt 0,83 TL, net 0,74 TL nakit temettü ödenmesi kararının Genel Kurul tarafından oy birliği ile onaylandığını duyurdu Konuyla ilgili olarak tarihin belirlenmesi için Yönetim Kurulu’na yetki verildi.

BIZIM, günlük yüzde 2,8 artışla 25,3 TL’ye yükseldi.

Yünsa Yünlü Sanayi

KAP üzerinden açıklama yapan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret (YUNSA), sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 105,7 oranında artırarak 29.160.000 TL’den 60.000.000 TL’ye yükseltilmesi kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapılacağını duyurdu.

YUNSA, günlük yüzde 5 artışla günü 107,3 TL’den tamamladı. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 8, aylık yüzde 16,6, yıllık ise 30,3 oranında prim yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu