Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TTBP Kızılay için Boykot Kararı Aldı

Kızılay’ın depremzedelere verilecek çadır ve gıda malzemeleri için para aldığı haberlerinin gündeme gelmesiyle, TTBP Başkanı boykot kararı aldıklarını duyurdu.
TTBP Kızılay için Boykot Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

Kuruluş tarihi 19’uncu yüzyıla dayanan ve Türkiye’deki en büyük insani yardım kuruluşu unvanına sahip olan Kızılay, depremzedeler için seferber olan sivil toplum kuruluşu AHBAP ve Türk Eczacılar Birliği’ne çadır ve gıda malzemeleri sattığı için tüm şimşekleri üzerine çekti.

Hafta boyunca gündemden düşmeyen Kızılay, gelinen son noktada boykot haberlerine konu oldu.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TTBP) Başkanı Özgür Aybaş, TTBP’nin aldığı karar üzerine tekel bayilerinde Kızılay ürünlerinin satılmayacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarını paylaşan TTBP Başkanı, depremzedelere yardımla görevli Kızılay’ın şirket mantığıyla hareket ettiği için bağış yapması gereken malzemeleri sivil toplum kuruluşlarına (STK) para karşılığı vermesine karşı gelenlerin boykot hakkına dikkat çekti.

Aybaş, “Sizler de içmeyerek destek verin. Kararımız, üyelerimize tavsiye niteliğindedir” diye ifadede bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.