Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TSKB’den Yeşil Fon Hareketi! Dünya Bankası Krediyi Verdi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası bugün KAP üzerinden Dünya Bankası ile Türkiye Yeşil Fonu'nun kurulması için önemli bir adım attığını açıkladı. Detaylar haberde;
TSKB’den Yeşil Fon Hareketi! Dünya Bankası Krediyi Verdi
HABER GİRİŞ

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden özel durum açıklaması yaptı. Açıklamaya göre banka, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası ile Türkiye Yeşil Fonu’nun kurulması için bir kredi sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

KAP bildirisinde, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın Dünya Bankası’ndan T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ile 155 milyon dolar tutarında “Yeşil Finans Projesi” kredi anlaşması imzaladığına dikkat çekildi.

Borsa İstanbul’da TSKB koduyla işlem gören hisse yıllık yüzde 61,81 oranında yükseldi. Haftalık yüzde 8,87 düşüşte olan TSKB, aylık ise yüzde 1,74 oranında kaybettirdi.

Yıllık en yüksek 9,05 lirayı gören hisse bugün TSİ 12.29 itibarıyla yüzde 2,02 düşüşle 6,78 liradan işlem gördü. Hisse bir yıl içinde en düşük 3,45 lira seviyesini test etti.

Paratic Piyasalar Canlı Grafik TSKB
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kredi anlaşmasının, Türkiye’de Yeşil ve Yeşil Dönüşüm Sürecindeki Firmalara sermaye yatırımı sağlanması ve finansal sektörün çeşitlendirilmesi için “Türkiye Yeşil Fonu” kurulması hedefiyle imzalandığının altı çizildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.