Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TSKB, Dünya Bankası ile Büyük İş Birliğine İmza Attı

TSKB, yenilenebilir enerji projelerine destek vermek amacıyla Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası ile önemli bir anlaşmaya imza attı. Detaylar haberde;
TSKB, Dünya Bankası ile Büyük İş Birliğine İmza Attı
HABER GİRİŞ

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası ile imzaladığı kredi ve hibe sözleşmelerine dair açıklama yaptı.

TSKB’nin yaptığı açıklamaya göre banka Türkiye genelinde özel sektör firmalarının iç tüketim ihtiyaçlarını karşılamak üzere güneş enerjisi projeleri ve bataryalı enerji depolama sistemlerine finansman sağlamak amacıyla anlaşma imzalandı.

Anlaşmaların, Dünya Bankası ve Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi altında “Türkiye Dağıtık Enerji için Piyasa Geçişinin Hızlandırılması Projesi” kapsamında imzalandığı vurgulandı.

Söz konusu proje kapsamında imzalanan anlaşmalara göre Dünya Bankası’ndan 300 milyon euro tutarında kredi sağlandı.

Dünya Bankası aracılığıyla ise Temiz Teknoloji Fonu’ndan (CTF) 15 milyon dolar tutarında kredi ve Enerji Sektörü Yönetim Yardım Programı’ndan (ESMAP) ise 1,5 milyon dolar değerinde hibe alındı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın