Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TSB Açıkladı: Sigorta Sektörü Hasar Ödemelerine Başladı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Benli, deprem bölgesinde toplam poliçe sayısının yaklaşık 4 milyon olduğunu açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
TSB Açıkladı: Sigorta Sektörü Hasar Ödemelerine Başladı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin meydana geldiği 6 Şubat’tan bu yana çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, sigorta sektörünün hasar ödemelerine başladığını açıkladı.

Yüzyılın en büyük afetiyle karşı karşıya olunduğunu belirten Benli, sigorta sektörünün bugünler için var olduğunu savundu. Sigorta sektörünün bölge ekibi, paydaş kurumları, acenteleri ve uzmanları olarak sahada bulunduklarına dikkat çekti.

Depremden zarar gören sigortalıların hayatlarının kolaylaştırılması için sektörün üzerine düşen görevi ivedilikle yaptığını ve hasar ödemelerine başlandığının bilgisini verdi.

Sigorta Sektörü Ekonomik Devamlılığın Sağlanması için Önemli

Ekonomik devamlılığın sağlanmasında sigorta sektörünün en önemli konumda olduğunu vurguladı. Zorunlu deprem sigortasına ek deprem teminatı içeren, kasko, yangın, hayat ve ferdi kaza sigorta poliçelerinin de hesaplanmasıyla bölgede toplam poliçe sayısının 4 milyon civarında olduğunu belirtti.

Sigortanın öneminin afet zamanlarında anlaşıldığını öne süren Benli, sigorta şirketlerinin ana işlerinin hasar telafisi olduğunu ekledi. Sektörün, kayıpların giderilmesi ve bölgenin yeniden ayağa kaldırılması için başlatılan seferberlikte üzerine düşen görevi yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

TSB, Bakanlık Raporlarına ve DASK Ödemelerine Paralel Aksiyon Alıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı uzmanlarının deprem bölgesinde hasar tespiti yaptığını bildiren Benli, sürecin hızlanması için TSB’nin de Bakanlığın raporlarına ve DASK ödemelerine paralel aksiyonlar aldıklarına dikkat çekti.

Depremlerin ardından Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) hasar ödemelerine hızlıca başlandığını da anımsattı. Birçok sigorta şirketinin de mobil hasar destek noktalarında bölgede devreye girdiğini kaydetti.

Benli, sigorta şirketlerinin hasar yöneticileriyle 200’den fazla eksperin sahada tespit yaptığını paylaştı. Ayrıca 1000’i aşkın personelin destek çalışmalarına katılarak hasar gören sigortalıların hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirtti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.