Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trump’tan Biden’a Suçlama: Ülkeyi Savaşa Sürüklüyor

Eski ABD Başkanı Trump, Biden’ı Ukrayna’ya yaptığı askeri yardımlar konusunda eleştirerek, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Trump’tan Biden’a Suçlama: Ülkeyi Savaşa Sürüklüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sansasyonel açıklamaları ve aldığı kararlarla, görev yaptığı dönemde gündemden düşmeyen Eski ABD Başkanı Donald Trump’tan yeni bir açıklama geldi.

Trump, ABD Başkanı Joe Biden’ı ülkesini savaşa sürüklemekle suçladı. “Ülkemizin başı çok dertte. Ülkemiz hiç böyle olmadı.” diyen Trump, Rusya’nın Ukrayna’daki saldırıları ile ilgili olarak da çok ciddi tehlike altında olduklarını ifade etti.

Yaptıklarının çılgınlık ve delilik olduğunu söyleyen Trump, onların idare ettiği şekilde devam eden gidişatın, bir dünya savaşıyla sonuçlanabileceğinin altını çizdi.

Biden’ı Ukrayna’ya yaptığı yardımlar konusunda eleştirdi. Kiev hükümetine 10 milyarlarca dolar değerinde askeri yardım göndererek, çatışmaların daha da artmasına sebep olduğunu, bunun da 3. Dünya Savaşı’na yol açacağını ifade etti.

“Hala iktidarda olsaydım, Ukrayna savaşı asla olmazdı” şeklinde iddialı bir cümle kuran Trump, Biden’ın ulusal ekonominin içini boşalttığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Ülkeyi kendi yönettiği zamanlarda saygı duyulduğunu belirterek, yeniden seçilmesi halinde İran’la bir nükleer anlaşma yapacağını açıkladı.

Bu arada Başkan Biden, Trump’ın kara mayınlarının stoklanması ve kullanılmasına izin veren politikasını iptal etti.

Beyaz Saray’dan gelen açıklamaya göre Ukrayna savaşında kara mayınların yıkıcı etkilerinin görüldüğü belirtilirken, “Biden’ın emriyle ABD, Kore Yarımadası dışındaki bölgelerdeki kara mayını kullanımını, bu silahların kullanımı, stoklanması, üretimi ve transferini yasaklayan uluslararası bir anlaşma olan Ottowa Anlaşmasına göre düzenleyecek.” şeklinde bilgi paylaşıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.