Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trump: Tarihin En Tehlikeli Dönemiyle Karşı Karşıyayız

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ülkelerin başlarındaki yöneticilere atıfta bulunarak, dünyanın çok tehlikeli bir dönem yaşamak üzere olduğunu belirtti.
Trump: Tarihin En Tehlikeli Dönemiyle Karşı Karşıyayız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tartışmalı açıklamaları ve hakkında açılan davalarla gündemden düşmeyen Eski ABD Başkanı Donald Trump, Fox News’e verdiği röportajda yine dikkat çekici açıklamalarda bulundu. “Tarihin en tehlikeli dönemi olduğuna inanıyorum. Bunun nedeni, zirvede beceriksiz insanlar olması” ifadesini kullanan Trump, bunlar yüzünden üçüncü Dünya Savaşı’na girilebileceğini söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’da yürüttüğü askeri operasyonlar ile ilgili sorulan soruda, geçen yıl Rusya’nın Baltık Denizi’ndeki Kuzey Akım boru hatlarını bombalaması iddiası hakkında, bunun sebebinin Moskova hükümeti olmadığını belirtti.

Washington’ın sabotajda parmağı olduğunu ima eden Trump, ülkesinin başını belaya sokmak istemediğini, bu nedenle de bu soruya cevap vermeyeceğini belirtti.

Rusya’nın Kuzey Akım boru hatlarını bombalamasının çok tehlikeli olduğunu fakat birçok insanın gerçekte bunu kimin yaptığını bildiğini söyledi. Nükleer silahların bugün dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük tehdit olduğunu belirten Trump, ABD ve Rusya cephaneliklerinin benzeri görülmemiş bir yıkıma neden olabileceğinin altını çizdi.

Trump Kişisel Avukatına Tazminat Davası Açtı

2016 seçimleri döneminde kişisel avukatlığını yapan Michael Cohen’e 500 milyon dolarlık tazminat davası açan Trump, güvene dayalı görevin birden çok kez ihlali, sebepsiz zenginleşme, saf değiştirme ve sözleşmenin ihlali olmak üzere birçok iddiada bulundu.

GCM Yatırım Banner

32 sayfalık dava dosyasında Cohen’in Trump’ın sırlarını ifşa ettiği ve hakkında yalanlar yaydığı yazıyor. Cohen’in yayımladığı kitaplar ve podcast serileriyle birlikte medyada yaydığı yalanlar nedeniyle Trump’a itibar kaybı yaşattığı belirtiliyor.

Bu arada Trump’a yönelik açılan ceza davasında Cohen’in sus payı ödemesiyle ilgili tanıklık yapması bekleniyor.

Trump, Perşembe günü New York Başsavcısı Letitia James’in takip ettiği 250 milyon dolarlık bir dolandırıcılık davasıyla ilgili ifade vermek için yoğun güvenlik önlemleriyle New York’a geldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.