Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TRT Bandrol Ücretinde Artış: Oranlar Yüzde 14’e Kadar Yükseltildi!

Cep telefonları, akıllı kol saatleri, bilgisayar ve tabletlerde TRT bandrol ücretleri artırıldı. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.
TRT Bandrol Ücretinde Artış: Oranlar Yüzde 14’e Kadar Yükseltildi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cep telefonları ve bilgisayarlar gibi cihazlardan alınacak bandrol ücretlerine ilişkin değişiklik yapıldı.

26 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 3093 Sayılı Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Gelirleri Kanunu uyarınca radyo, televizyon, video ve birleşik cihazlar ile görsel ve/veya işitsel yayınları alabilen her türlü cihazdan alınacak bandrol ücretlerine ilişkin değişiklik yapıldı.

5610 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, TRT bandrol ücret oranları yeniden belirledi.

Bugün yürürlüğe giren Karar, cep telefonlarında yüzde 10 olan oranı yüzde 12’ye, akıllı kol saatlerinde yüzde 8 olan oranı yüzde 14’e, bilgisayar ve tablette yüzde 2 olan oranı yüzde 4’e çıkarttı.

Video görüntü ve ekranı içerecek şekilde tasarlanmamış olanlar (uydu alıcıları, set üstü medya kutuları, TV tuner kartları dahil) yüzde 12 olarak bildirildi.

Diğer cihazlarda (Radyolu ve/veya TV’li ışıldak, radyolu kulaklık, radyolu fotoğraf makinesi, radyolu adımsayar, radyolu kalemler, radyo ve/veya TV’li banyo sistemleri, navigasyon cihazları, radyo ve/veya TV eklentili koşu bantları, radyo ve/veya TV eklentili buzdolapları, DVD-VCD player ve benzerleri, cep tipi MP3/MP4 çalar ve benzerleri, ev sinema sistemleri, taşıtlarda kullanılmaya mahsus navigasyonlu multimedya cihazları, akıllı kol saatleri) TRT bandrol payı yüzde 14’e çıkarıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın