Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trillion Energy’den Türkiye Adımı! Anlaşma İmzalandı

Petrol çalışmalarının hız kazandığı açıklanırken, Kanada merkezli enerji şirketi Trillion Energy'nin Türkiye hamlesi dikkat çekti. Detaylar haberde...
Trillion Energy’den Türkiye Adımı! Anlaşma İmzalandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayında Şırnak-Gabar’da petrol bulunduğunu duyurmuştu. Bölgede çalışmalar hızla devam ederken, Kanada merkezli enerji şirketi Trillion Energy’nin Türkiye hamlesi gözlerden kaçmadı.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Trillion Energy, petrol çıkarmak ve petrol alanlarını geliştirmek için Türkiye’ye geliyor.

Şirket bu hafta içinde bir Türk şirketi ile anlaştığı açıklandı.

Trillion Energy’nin, Cudi Gabar bölgesinde yer alan üç petrol arama bloğunda yüzde 50 çalışma ve gelir payı için anlaşma sağlandığı duyuruldu.

Şirketin yaptığı açıklamada Irak ve Suriye’den uzanan aktif bir petrol sisteminin merkezi olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca yapılan anlaşmanın 2022’de keşfedilen Şehit Esma Çevik ve 2023’te keşfedilen Şehit Aybüke Yalçın da dahil olmak üzere birçok büyük petrol sahasını içerdiği kaydedildi.

Trillion Energy Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre Trillion Energy Türkiye ve Avrupa’da petrol ve doğal gaz arama, üretim ve dağıtımına odaklanan uluslararası bir petrol ve gaz üreticisi.

Şirket, sürdürülebilir ve sorumlu operasyonlar taahhüdünü sürdürürken en son teknolojiyi ve yenilikçi uygulamaları kullandıklarını kaydetti.

Trillion Energy’nin sitesinde yer alan bilgilerde şu ifadeler kullandı:

“Deneyimli profesyonellerden oluşan ekibimiz, teknik uzmanlık ve sektördeki en iyi uygulamalara bağlılık kombinasyonu yoluyla paydaşlarımız için sonuçlar sunmaya kendini adamıştır. Yeni projelerin geliştirilmesi veya mevcut varlıkların optimizasyonu yoluyla, sürekli olarak paydaşlarımız için büyüme ve değer sağlamanın yeni ve yenilikçi yollarını arıyoruz.”

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın