Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trendyol’dan Halka Arz Açıklaması Geldi

2024’e güçlü bir giriş yapan Borsa İstanbul’a kaçırdığı yatırımcıları geri çekme şansı verecek potansiyeldeki Trendyol’dan halka arz açıklaması geldi.
Trendyol’dan Halka Arz Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yıl yatırımcı için hüsran yaratan halka arz furyasının bu yıl beklentileri karşılaması ve borsaya giriş yapacak yeni isimlerin özlenen tavan serisinin kapılarını açması bekleniyor. Halka arzıyla ses getirmesi beklenen İstanbul merkezli, Türkiye’nin ilk decacorn şirketi Trendyol’dan borsaya giriş açıklaması geldi.

Bloomberg TV’ye konuşan Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, planları arasında olsa da halka arz sürecine katılmak için acele etmeyeceklerini açıkladı.

Öncelikle Trendyol’un globalleşmesi adımına odaklandıklarını, ilk hedeflerinin e-ticaret platformunu uluslararasılaştırmak olduğunu ifade etti.

Çetin, “Güçlü bilançolarımız var. Yatırımcılarımız ciddi uluslararası destek sağlıyor. Halka arz için acele etmeyeceğiz. Nihayetinde tüm teknoloji şirketleri gibi planlarımızda olacak” dedi.

“Halka arz aşamasında gelirimizin en az yüzde 50’si uluslararası olmalı” diyen Çetin, bu yılki şirket gelirlerinin yüzde 20’sinin yabancı kaynaklı olması planını yaptıklarını ve borsaya giriş yapmak için bu oranın en az yüzde 50’ye çıkması gerektiğini ekledi.

GCM Yatırım Banner

2023’te dolar bazlı büyümelerinin yaklaşık yüzde 50 olduğunu söyleyerek, 2024’e ise çift haneli büyüme rakamıyla başladıklarını kaydetti.

Bu sene sadece Körfez bölgesinde 1 milyon aktif müşteriye sahip olduklarını belirterek, 2024 sonunda hedefin 6 milyon aktif müşteri olduğunu söyleyen Çetin, “Hayalim 10 milyona en kısa sürede ulaşmak” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.