Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trendyol Duyurdu: Emlak Uygulaması Kapandı İndirimler Azalacak

Online emlak sektörüne girmeye hazırlanan Trendyol, yeni e-ticaret yasası sebebiyle yatırımını durdurdu. Yatırım ve indirimlerde kesintiye gideceğini açıkladı.
Trendyol Duyurdu: Emlak Uygulaması Kapandı İndirimler Azalacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elektronik ticarette haksız rekabetin ve tekelleşmenin önüne geçmeyi amaçlayan kanun değişikliği, 7 Temmuz tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Online emlak sektörüne girmeye hazırlanan Trendyol, yeni e-ticaret yasası sebebiyle yatırımını durdurdu. Yatırım ve indirimlerde kesintiye gideceğini açıkladı.

E-ticaret platformu Trendyol, alt yapı çalışmalarını başlattığı “Trendyol Emlak” uygulamasının hazırlıklarını durdurma kararı aldı. Söz konusu uygulamanın feshi için Temmuz ayında Resmi Gazete’de ilan edilen yeni e-ticaret yasası gerekçe gösterildi.

Trendyol’un yayımladığı basın açıklamasında, Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanacak yeni e-ticaret kanununda Trendyol üzerinden ya da bağlantılı bir şekilde ilan hizmetleri sunumuna izin verilmediği belirtildi.

Yeni kanunun uyum sürecinde iş stratejilerinin ve odak alanlarının yeniden gözden geçirileceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Pazarlama Yatırımları ve İndirimler de Azalacak

Açıklamada, kanuna uyum amacıyla pazarlama yatırımlarını ve indirimleri de önemli ölçüde azaltmak gerektiği bildirildi.

Oluşacak yeni piyasa yapısında Trendyol Emlak yatırımlarına devam etmenin mümkün olmadığı, söz konusu girişimin süresiz olarak askıya alındığı bilgisi paylaşıldı. Konuyla ilgili yapılan bilgilendirme yazısı şöyle:

“Oluşacak yeni piyasa yapısında Trendyol Emlak girişimimize devam etmemiz ne yazık ki mümkün değildir. Bu sebeple, online emlak sektöründeki rekabeti alıcılar ve emlakçılar lehine canlandıracağına inandığımız emlak sektörü yatırımımızı süresiz olarak askıya almış bulunuyoruz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.