Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trend GYO Varlık Satışına Yönelik Ertelenmiş Detayları Paylaştı

Trend GYO 47 milyon 790 bin TL bedele sahip olan arsa satışının olumlu sonuçlanmasının ardından, işlemlere yönelik ayrıntıları açıkladı.
Trend GYO Varlık Satışına Yönelik Ertelenmiş Detayları Paylaştı
Son Güncelleme: 

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 16.09.2021 tarihinde yapılan varlık satışı hakkında açıklamada bulundu. Şirket söz konusu tarihte, bünyesinde yer alan Bursa’nın Nilüfer İlçesi İrfaniye mahallesi H21C02D4C pafta 122 ada numaralı 1 nolu parselde bulunan, Nilüfer İrfaniye arsasını Akyükselen İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye sattı.

%18 KDV dahil işlem bedeli 47.790.000 TL olarak açıklandı. Şirketin 13.09.2021 tarihli yönetim kurulu toplantısı  2021/12 sayılı kararı gereğince Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında, içsel bilginin açıklanması ertelenmişti.

Bu kararın ise satış işlemleri için henüz tarafların görüşme aşamasında olması, meşru haklarını koruma ve yatırımcıları yanıltma gibi risklerin önlenmesi için alındığı belirtildi.

Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin aracı kurum olarak görev aldığı satış işlemine yönelik görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının ardından, ertelenmiş açıklamaların yapıldığı bildirildi.

Trend GYO hisseleri (TDGYO), günü %3’ten fazla kayıpla bitirmeye hazırlanıyor.
Trend GYO Hissesi %3 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri güne önceki kapanış seviyesinden başladı. 6,80 liradan açıldıktan hemen sonra 6,90’a çıktı. Bu fiyat seansın en yükseği olurken, günün devamında satış dalgası baskın geldi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Hisseler saat 16.35’te %3,09 düşüşle, 6,59 liradan işlem görüyor. Hisselerde 6,44 – 6,54 bandı destek, 6,82 – 7,00 bandı direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu