Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota’dan Kız Çocuklarına Destek

Toyota, kız çocuklarının sağlığına yönelik Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile iş birliğine gitti. Toyota, 50 kız çocuğunun HPV aşısını üstlendi. İşte detaylar...
Toyota’dan Kız Çocuklarına Destek
HABER GİRİŞ

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ, kız çocuklarına yönelik Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile önemli bir adım attı. “Kızıma İyi Gelecek” aşı kampanyasına destek oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde rahim ağzı kanserinin nedeni olan HPV virüsüne karşı aşılmanın başlatılacağını duyurdu. Bu kapsamda Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nın görevlendirildiğini söyledi.

Konuyla ilgili Toyota’dan dikkat çeken bir hamle geldi. Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile iş birliğine giderek 9 ila 13 yaş arasındaki 50 kız çocuğunun HPV aşısını üstlendi.

Toyota ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği, söz konusu iş birliği kapsamında Dormen Akademi’de eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte HPV aşısı ve rahim ağzı kanseri hakkında bilgiler paylaşıldı.

Kampanyanın daha geniş kitlelere ulaşmasının hedeflendiği ayrıca aşının HPV virüsüne karşı yüzde 99,9 koruma sağladığının altı çizildi. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte HPV konusu hakkında aileler aydınlatıldı.

GCM Yatırım Banner

HPV Nedir?

HPV enfeksiyonu dünyada cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Bu hastalık her yaşta görülebilir. HPV hastalığının ortalama görülme yaşı 52 olup 35-39 ve 60-64 yaşlarında olmak üzere iki ayrı dönemde tavan yapar. Hastalık ayrıca genç ve sağlıklı çocuklarda da görülebilmektedir.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın