Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota’da Yangın Endişesi! Milyonlarca Araç Geri Çağrıldı

Toyota yaptığı açıklamayla potansiyel yangın riski sebebiyle yaklaşık 1,9 milyon RAV4 SUV aracını geri çağırdı. Detaylar haberin içerisinde;
Toyota’da Yangın Endişesi! Milyonlarca Araç Geri Çağrıldı
HABER GİRİŞ

Zorlu dönüşler sırasında hareket edebilen ve potansiyel olarak yangına sebep olabilen pillerle ilgili sorunu çözmeye çalışan Toyota, ABD’deki yaklaşık 1,9 milyon RAV4 küçük SUV’yi geri çağıracağını açıkladı.

Geri çağırmanın, 2013-2018 yılları arasındaki model yıllarına ait belirli RAV4’leri kapsadığı vurgulandı. Yapılan açıklamada, SUV’larda kullanılan bazı yedek 12 volt pillerin üst boyutlarının diğerlerine göre daha küçük olduğuna işaret edildi.

Tutma kelepçesinin düzgün şekilde sıkılmaması durumunda pilin hareket edebileceğini ifade eden Toyota, bunun pozitif terminalin kelepçeye temas etmesine ve kısa devreye neden olabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili düzenleme hazırladığını kaydeden şirket, çözüm hazır olduğunda bayilerin tutma kelepçesini, akü tepsisini ve pozitif terminal kapağını geliştirilmiş olanlarla değiştireceğini bildirdi. Konuyla ilgili araç sahiplerine Aralık ayı sonuna kadar bildirimde bulunulacağı belirtildi.

ABC News haberinde Toyota’nın, sorunun herhangi bir yangına, kazaya veya yaralanmaya yol açıp açmadığını söylemeyi reddettiğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Haberde araç sahiplerinin, www.nhtsa.gov/recalls adresinden araç kimlik numaralarını girerek RAV4’lerinin olaya karışıp karışmadığını kontrol edebileceğini bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.