Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota GR Supra’nın İlk Modifiyeli Hali TRD ile Geldi!

Toyota TRD ekibi bir süredir üzerinde çalıştığı modifiyeli GR Supra'nın parça şekillerine dair görselleri paylaştı.
Toyota GR Supra’nın İlk Modifiyeli Hali TRD ile Geldi!
HABER GİRİŞ

Toyota’nın resmi geliştirme ekibi TRD, Supra’nın ilk tuning parçalı halini gösterdi. Bir süredir beklediğimiz bir gelişmeydi ve modifiye ekibi bunu tüm model sınıflarına entegre etmekteydi. Son zamanlarında en hayret verici TRD parçaları yeni nesil Prius’a aktarılarak Tokyo’da gösterilmişti. Tuning dediğimizde ilk, tek kapılıların değişimi geldiğinden ötürü GR Supra içinde karbon içerikli malzemelerin daha egzotik duracağını düşünüyoruz.

Toyota, A90’nın kişiselleştirme ögelerini Şubat ayında Chicago’da dünyaya göstermişti. GR Supra Performance altında o zaman sunulan modifiyeli Japon spor otomobilin şimdi sunulanlarla aynı olduğunu fark ediyoruz…

İnsanlar halen daha Supra’nın içerisine BMW’nin karıştırılmasını kabul etmese de yapısal olarak Supra şık bir spor otomobil.

Toyota TRD GR Supraİsminden ve yeni olmasından kaynaklı olarak Supra üzerindeki o heyecanı görmemek mümkün değil. Modifiye ekibinin en baş dikkat ettiği şeylerden birisi araç üzerindeki yükü en hafif şekilde tutmak. Tampon köşelerinden başlanan karbon-fiber parçalar, Supra üzerine orantılı büyüklükte seçilmiş. Ayrıca F1 tipi tampon ayıraçlarıyla tam olarak bütün durması sağlanmış.

TRD’nin GR Supra’sının sizi diğerlerinden farklı gösterilmesine garanti verilmiş.

Toyota TRD GR Supra ModifiyeTampon köşe parçalarının açısından ilerlenerek, marşpiyel ve kapı birleşim noktaların da kırçıllı karbon uygulaması yapılmış. Aracın çamurluk açılarına oturtulan lastik takımında, 19 inç dövme alüminyum jantlar çok kollu haliyle sportifliği destekliyor.

Güzel bir arka tasarım için güçlü parça şekillerine yer verilmiş.

Toyota TRD GR Supra Modifiye Arka TamponArka tampon kanatçıkları Supra’yı pist yarış versiyonu gibi gösterirken, difüzörde de aynı hissiyatı yakalamak için F1 lambasıyla arka kısım neticelendirilmiş. Gövdeye entegre ductail rüzgarlığı da ek karbon parçasını taşıyor.

GCM Yatırım Banner
Toyota racing elemanları değişimi kesinlikle süs olarak değil, aracın aerodinamik yapısına katkı olarak düşünmüş.

Toyota TRD GR Supra Modifiye MotorJapon ikonik aracın karbon yarış parça şekilleri onun daha fazla yere bastırılması için. Kalıplar hesaplanarak çıkartılmış. Zaten ön spoylerden itibaren amaç kendini belli ediyor. Öte yandan GR Supra, aşırı yol tutuş için sürüş yüksekliği 14 mm kadar düşürülmüş. Bu da son yüksekliği stok yapıdan 4 mm daha aşağıda demek oluyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2020 Toyota Supra Şirketin Verdiği Rakamlardan Daha mı Hızlı?

Toyota, BMW kaynaklı güç ünitesinde oem parçalarla motorda forged çalışmasına gidilmemiş. 2.0L turbo destekli ünite 194 ps ve 3.0L motordan yine 258 ve 355 ps güç alınmasına karar verilmiş. Özel şirket modifiye seçeneğiyle satın alınabilecek Supra’nın standart alınmaması gerektiği ve TRD’nin karbonlarıyla daha havalı sürüşler olacağının kanısındayız. Sizce Supra standart mı güzel yoksa modifiyeli mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın