Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota’dan MK3 ve MK4 Supra Sahiplerini Sevindirecek Girişim!

Toyota'nın Gazoo Racing ekibine verdiği yeni görev, Supra severlere sevinç çığlığı attıracak cinsten.
Toyota’dan MK3 ve MK4 Supra Sahiplerini Sevindirecek Girişim!
HABER GİRİŞ

Supra serilerini MK diyerek anlatmak Amerikanca olsa da artık bir kere insanların beynine yerleşti. Konumuza biz A70 ve A80 olarak devam edeceğiz. Fark ettiniz mi, firmalar da geçmişin özlemini yaşıyor gibi. Elbette başta ticari çıkarlar geliyor ancak en azından unutturmuyorlar da! Özellikle İngiliz ve Japon temsilciler insanların özledikleri otomobil değerlerini ya yeniden çıkartıyor ya da onlar için yedek parça tedariğine girişiyor.

Nissan, Nismo ile birlikte spor arabaların Japon ejderi R32’den R34’lere olan kısımda, RB26 motor ve parçaları dahil tüm yedek parça teminini yapacağını söylemişti. Toyota madem bu kadar Supra hayranı var ve sıkıntı çekiyorlar diyerek, Gazoo Racing ekibini 3. ve 4. nesil Supra’lar için görevlendirmiş. Detaylar aşağıda;

Şirketlerin elektrikli ve otonoma odaklandığı şu zamanda Toyota’nın bu anlamlı girişimi takdirimizi şimdiden aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Japon marka aslında geleceğin araç modellerine daha erken giriş yaptığı için vaktinin bolca olduğunu düşünüyoruz. Benzinli motorlarla elektrikli motorları bir araya getirmesi bundan 22 sene önce gerçekleştirmesinin yanında uzun bir süredir otonomla da uğraşmakta.

Bizim konumuz ise Uzak Doğu’nun en büyük markasının “Heritage” tarafına da el atması. 21. yüzyıl otomobillerinde olur mu bilemiyoruz ancak 90’lı yılların efsane araçlarının ateşinin sönmesini bırakın, 60’lı yıllara ait olanların sıcak rüzgarları halen daha yüzümüze vuruyor.

Projenin adı “GR Heritage Parts Project”.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==GR Heritage Parts Project’i çeviri yaptığımızda ve açtığımızda; Gazoo Racing Miras Parça Projesi gibi bir anlam taşıyor. Yani Toyota A70 ve A80’lerin parçalarını yeniden üretilmeye başlanacak.

GCM Yatırım Banner

“2JZ motor yeniden üretilmeyecekse bu işin anlamı yok” diyenlere erken cevap olarak, o da projenin içerisinde olacak. 5. nesil A90 Supra’nın halka açıklanması sırasında aktarılan bilgiler karşısında sevindiğimizi gizleyemeyeceğiz.

Toyota da A80’de insanların aldığı zevkleri A90’da alamayacağını biliyor. Bir Nissan’ın sürdürdüğü GT-R geleneğini Toyota nedense başaramadı. Bize göre uğraşmadı!

Madem yedek parça bolluğu olacak, fiyatlarda bir nebze normale döner.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Gazoo Racing’in başkanı Shigeki Tomoyama, “Bir zamanlar ulaşım aracı olan tüm atlar arabalarla değiştirildi, ancak yarış atları kaldı. Dünyanın dört bir yanında atları seven insanlar var. İnsanın özgürce, hızlı ve güzel bir şekilde hareket etme isteği irade evrenseldir. Bu DNA’yı bir sonraki nesle aktarmak zorundayız. Toyota Gazoo Racing gelecek 100 yıl boyunca arabaları tamamen ilginç hale getirmek isteğinde.” şeklinde açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Mercedes Rüya Otomobili 1954 – 300 SL için Yeniden Parça Üretecek!

Konuşması sırasında sorulan sorulardan biri de hangi parçaların ikonik seriler için düşünüldüğü. Tomoyama, şu anda hangi parçalar olduğu hakkında bilgi vermeyeceklerini, ancak A70 VE A80 sahiplerinin beklentilerinin karşılanacağını söyledi. Her şeyden öte aracın en pahalı tamirat kısmını oluşturan motor kısmında kasa 2JZ‘nin gelecek olması, hepsinden öte. Elbette diğer bulunması zor aksamlarda kullanıcıların restoreleri için önem arz etmektedir. Toyota’nın klasik ürünleri için açtığı yeni ürün dükyanı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.