Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nissan R33 ve R34 Sykline GT-R’lara Sıfır Parça Üretecek!

Nissan, Nismo ekibiyle birlikte efsane Skyline GT-R serilerine yönelik sıfır parçalar üretecek...
Nissan R33 ve R34 Sykline GT-R’lara Sıfır Parça Üretecek!
HABER GİRİŞ

Nissan, şimdi R33 ve R34 sahiplerini mutlu edecek bir çalışmayı başlatmaya hazırlanıyor. 1969’tan beri her döneminde efsaneleşen Skyline, GT-R takıyısıyla daha hız sever bir kesime hitap etti. Çoğu insan, GT-R serilerinin asıl doğuşu olarak R33’leri gösterilir. 1995 yılında çıkartılan bu seri yerine geçecek, 1999 yılında herkesin sevgilisi haline gelen, filmlere konu olmuş R34‘de dönüştürüldü.

Japon temsilcinin bu programı, bahsettiğimiz modeller için parça üretmeyi kapsıyor. Bulunması zor olan parçalara yönelik düşünülen yedek parça üretimiyle ilgili Nismo ekipleri görevlendirilmiş.

Nissan’ın bunu yapmasındaki sebeb, R33 ve R34 müşterilerinin bazı parçaları bulmada sıkıntı çekmeleri!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Mesela Delorean’lar için üretimleri erken sonlandırıldığı için kalan parçalar, yedeklenmiş ve halen daha satılmakta. Kalan parçalardan daha onlarca Delorean’ın imal edilebileceği söyleniyor. Her firma stoklama yapamayacağından sonraki zamanlarda bazı bulunması zor parçalarda sıkıntı çekilebilmekte.

R33 ve R34’ler için dış ve iç kısımlarda özel 160 parça üretimi yapılacak. Geçtiğimiz sene Nissan, Skyline R32‘ler için 80 farklı parça imal etmiş. Nismo Heritage Parts programıyla artık Skyline R32, R33, R34’lerin bulunması zor ya da sıkıntılı parçalar sıfır şekilde tedarik edilecek.

Nissan -Nismo’nun bunu yapmasındaki sebeb sanırız bu modellere sahip kişilerin araçlarına en az 300 bin dolar istemesi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==10 km’deki 2002 Nissan R34’de fabrikasından çıktığı gibi gözüktüğü hallerine buradan bakabilirsiniz. Program Nissan Motors Sports, Autech Japan ve bir dizi tedarikçi arasındaki ortak bir projedir.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Nissan GT-R ve Z Serisi’nin 2022 Yılında Motor Yapılarını Değiştiriyor!

Artık R Serisi sahipleri, eksik olan dış parça elemanları, güç aktarma organları, elektriksel parça, mekanik bileşenler ve bulması çok zor olan elektrikli cam açma butonunun sıfır  yedek parça birimlerini de bulabilecekler.

Antika ve günümüze kadar efsaneleşen otomobil modellerinde en ufak bir parça eksiliğinde bile araç orijinal sayılamayabiliyor. Eksik varsa ve de bu fabrikadan temin edilerek giderildiyse de değerini bir kat daha yükseltiyor. Nissan’ın yapmış olduğu bu girişim hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın