Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TotalEnergies Kanada’daki Varlıklarını 4,55 Milyar Dolara Satıyor

TotalEnergies, Kanada'daki varlıklarını 4,55 milyar dolara enerji şirketi Suncor Energy'e satma kararı aldı. Detaylar haberde...
TotalEnergies Kanada’daki Varlıklarını 4,55 Milyar Dolara Satıyor
HABER GİRİŞ

Fransa merkezli çok uluslu petrol şirketi TotalEnergies, Kanada’daki varlıklarını satma planını duyurmuştu. Şirketten konuya dair yeni bir açıklama geldi.

TotalEnergies’in resmi sitesinde yer alan açıklamada Kanada’daki varlıklarını satışa çıkarmasından sonra birkaç teklif geldiği ve son olarak Kanada entegre enerji şirketi Suncor Energy’den gelen teklifin kabul edildiği duyuruldu.

İki şirket arasında yapılan anlaşma kapsamında Suncor Energy, TotalEnergies EP Canada Ltd. şirketinin tüm hisselerini 4,1 milyar dolar nakit ve maksimum 450 milyon dolara ulaşacak ek ödemeler ile satın alacak.

Şirketin Suncor Energy’ye devrinin 2023’ün üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

TotalEnergies, 2023 yılında üretilen nakit akışının en az yüzde 40’ını hissedarlarına hisse geri alımı ya da özel bir temettü dağıtımı yoluyla tahsis etmeye karar verdi.

GCM Yatırım Banner

TotalEnergies Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere göre TotalEnergies, I. Dünya Savaşı’ndan sonra kuruldu. Şirketin adının yıllar içerisinde birçok kez  değişmesinden sonra 2003 yılında Total isimi döndü. Şirket, süper büyük 6 petrol şirketinden biri olarak kayıtlara geçti.

TotalEnergies, 100 biden fazla çalışanıyla 130’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.