Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Torunlar GYO Hisseleri Kasım’ın İlk Haftasını %7 Kazançlı Bitirmeye Yöneldi

Üçüncü çeyrekte piyasanın beklediğinden daha az miktarda net kar bildiren Torunlar GYO hisseleri %1 artıda işlem görüyor.
Torunlar GYO Hisseleri Kasım’ın İlk Haftasını %7 Kazançlı Bitirmeye Yöneldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TRGYO) hisseleri Cuma günü sakin pozitiflik sergiliyor. Ancak haftalık bazda %6,86 kazanç bölgesinde hareket ediyor. Şirketin hisse senedi fiyatı 1 Kasım Pazartesi günü 3,81 liradan açıldı. Perşembe günü 4,14 ile haftanın en yükseğini kaydetti.

Yatırımcılar üçüncü çeyrek mali sonuçlarını değerlendirirken, hisseler %0,99 artıda fiyatlanıyor.
Torunlar GYO Hisseleri  %1 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 14.00 sularında 4,08 liradan işlem gören Torunlar GYO hisseleri, son kapanışını 4,04’ten yapıp, bugüne 4,02’den başladı. Öğleden önceki işlemlerde sakin seyreden hisseler, ikinci yarıda yönünü yukarı çevirdi. Kaydettiği en yüksek fiyat ise 4,08 oldu.

Aylık bazda %19 getiri sunan hisseler, yıllık dönemde %13’ten fazla yükseldi. Yıllık bazda görülen en yüksek fiyat 4,43, en düşük 2,84 oldu.

Deniz Yatırım beklentinin altında kalan üçüncü çeyrek gelirinin hisseler üzerinde olumlu veya olumsuz etki yaratmayacağını öngördü. Şirket 2021’in üçüncü çeyreklik döneminde 215 milyon TL beklentisine karşın 153 milyon TL net kar elde etti. Piyasanın genel beklentisi ise 174 milyon lirayı işaret ediyordu.

1 Temmuz sonrasında operasyonel performansın arttığı belirtilirken, FAVÖK rakamının yıllık bazda %58, çeyreklik bazda %27 arttığı açıklandı. Kurum analistleri hisseler için 4,00 TL hedef fiyatı ve “tut” tavsiyesini koruduklarını bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.